Německé noviny píší: Turecko je pod krutovládou Erdogana!

Německé noviny píší: Turecko je pod krutovládou Erdogana!

Každý další útok proti svobodě slova a represe vůči novinářům ukazují, že turecký prezident je zbabělec, píše německý prestižní magazín Stern, kdy o článku referuje světová zpravodajský agentura Pester Lloyd.

Nejsmutnějším důkazem zoufalství, s kterým se Erdogan snaží zastrašit vlastní národ a zrušit svobodu slova, byl soud s akademiky, kteří vystoupili s výzvou k Turecku „zastavit masakr “ na jihovýchodě země a vrátit se k jednáním za účelem mírového urovnání kurdského problému, píše německý Stern.

Erdogan reagoval na tyto požadavky jako na osobní urážku. Poněvadž neměl nic, čím by čelil kritice vědců, rozhodl, že ukáže, „kdo je tu nejsilnější,“ a pohnal je k soudu. Bál se, že neumlčí-li akademiky, odváží se také jiní turečtí občané vystoupit proti jeho barbarské politice, pro kterou neexistují žádná ospravedlnění. Erdogan označil vědce za „zrádce“ a „pomahače teroristů“ ve snaze ospravedlnit represe, avšak jeho skutečné motivy byly jasné, zdůrazňuje autor článku.

„Recep Tayyip Erdogan má strach: bojí se kritiky, bojí se o svoji moc, bojí se pravdy. Právě v tom je důvod neustálého boje prezidenta s každým, kdo se odváží zpochybnit jeho politiku, nebo dokonce jeho osobní vlastnosti,“ píše na závěr vydání Stern.

Istanbulský soud zatkl tři turecké vědce, kteří podepsali a přečetli na tiskové konferenci provolání, v němž vyzvalo 1128 tureckých a zahraničních vědců Ankaru, aby „přestala s masakrem “ a vrátila se k jednáním za účelem mírového urovnání kurdského problému.

Poté, co v Turecku v červenci roku 2015 znovu začal ozbrojený konflikt s PKK, zemřelo během střetů s kurdskými povstalci více než 350 vojáků a policistů.

Erdogan dříve informoval, že v této době bylo zlikvidováno víc než 5000 kurdských povstalců. Představitelé Lidově demokratické strany ovšem ujišťují, že během operace zemřely stovky mírumilovných obyvatel.

 

(Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan AFP Photo / Adem Altan)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

3 Komentáře “Německé noviny píší: Turecko je pod krutovládou Erdogana!

  • Erdogan je válečný zločinec, to je bezdebat. Problém je, že ho stále podporuje vojensky NATO i EU svými výpalnými Euráky. Jediná možnost se ho zbavit zevnitř, je vojenský převrat. Jedině vojenský puč a nastolení vojenské junty může zbavit moci tohoto krvavého diktátora!!!!!

  • Vyčúraný Turek a hloupí evropští politici, kteří mu všechno sežerou i s navijákem. A nebo jsou k tomu někým nuceni ? Asi to tak vypadá, protože to jinak rozum nebere.

  • Turecko je třeba vykopnout z NATO. V této alianci bylo jen díky poloze blízko SSSR a základna USA vstup Turecka do NATO odůvodňovala. Nyní je Turecko nestabilní a krvelačné. Chce zatáhnout celé NATO do svých válek.
    Kdyby bylo z NATO vyloučeno, hlídaly by se hranice Evropy a Turecka, vyšlo by to levněji, než platit výpalné, nebo si sem Turky pozvat, aby nás tureckému hospodářství učili.
    USA chtějí, aby Evropa více vydávala na zbrojení a kupovala z USA zbraně. Ale Evropa zbraně nepotřebuje. Ta si klidně pozve okupační armádu na své území a ještě jí tu hostí a krmí. Armáda obsadí Evropu beze zbraní. Erdogan by byl hloupý, kdyby to nevyužil. Už si staví honosné paláce, ze kterých bude Evropu řídit po turecku.
    Jak z toho ven? Nejpravděpodobnější bude větší množství ohnisek občanské války v jednotlivých členských státech EU. Ještě je čas to zastavit, ale moc ho nezbývá.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*