Německá vláda odebrala děti polské katolické matce a dala je muslimským rodinám

Německá vláda odebrala děti polské katolické matce a dala je muslimským rodinám

Německý úřad pro sociální zabezpečení mládeže (Jugendamt), který tvrdí, že podporuje blaho dětí, odebral dvě děti polské matce Klaudii Majewské, což v Polsku způsobilo pobouření a vyvolalo tiskové dotazy, na které německá kancelář odmítá odpovědět.

Jugendamt děti oddělil, tříletou dívku a dvouletého chlapce, a dal je do péče muslimským rodinám z Turecka. V reakci na to začala činit kroky Polská asociace proti diskriminaci dětí v Německu a v pátek je naplánováno soudní jednání týkající se osudu dětí.Majewska zašla v roce 2018 do sociální agentury v Německu, aby pomohla najít domov pro sebe a svou rodinu. Mezitím žila v matčině domě. Jugendamt se místo toho rozhodl odebrat jí šestiměsíční dítě a později její malou dceru. Děti byly umístěny do tureckých muslimských rodin.

Agentura umožňuje pouze minimální kontakt mezi matkou a dětmi. Majewska a její děti jsou polskými občany a tvrdí, že je s jejími dětmi špatně zacházeno.

Jugendamt se k této otázce odmítla vyjádřit, navzdory tlaku polské tiskové agentury.

Wojciech Pomorski z Polské asociace proti diskriminaci dětí v Německu se rozhodl tuto záležitost prošetřit. Zdůraznil, že neexistuje žádný jasný důvod pro to, aby německá agentura pro sociální zabezpečení děti Majewské odebrala a že jejich oddělení a umístění do tureckých rodin je skandální.

„V takové situaci, pokud musely být děti dočasně odděleny od své matky, měly být umístěny do rodiny, která je jim blízká, kulturně i lingvisticky,“ řekl.

V současné době probíhá řízení u německého rodinného soudu, kde bude rozhodnuto, zda se děti vrátí k matce. Podle neoficiálních informací bude na jednání přítomen polský velvyslanec v Německu Andrzej Przyłębski.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Německá vláda odebrala děti polské katolické matce a dala je muslimským rodinám

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*