Němci, Dánové a Finové se připojili k Salviniho pro-národní „superskupině“

Němci, Dánové a Finové se připojili k Salviniho pro-národní „superskupině“

Italský ministr vnitra Matteo Salvini přidal ke svému spojenectví v Evropském parlamentu několik nových stran a oznámil, že do aliance zahrnul tzv. populisty z Finska, Dánska a Německa.

Populistická „superskupina“, kterou bude řídit italský místopředseda vlády, zahrnuje také Dánskou lidovou stranu (DF), německou Alternativu pro Německo (AfD) a stranu Praví Finové. Salvini se se všemi klíčovými představiteli setkal v Miláně, informoval deník Il Giornale.Nové přírůstky se objevily poté, co Salvini již zajistil spolupráci s Rakouskou stranou svobody (FPÖ) a s francouzským Národním shromážděním (RN) vedeným bývalou prezidentskou kandidátkou Marine Le Penovou.

Salvini oznámil, že jeho nová skupina se zaměří na cíl „nové Evropy“ a obvinil „byrokraty a dobročince“ z „pohřbívání evropského snu“.

Jedním z hlavních pilířů skupiny bude boj proti masové nelegální migraci, přičemž každá strana podepsala politiku boje proti masoví migraci ve svých stranických manifestech.

Salvini také během konference zdůraznil hrozbu radikálního islamistického terorismu a uvedl, že „nebezpečí pro Evropu nepochází z minulosti, ale z islámského terorismu“.

Salvini rovněž vyjádřil svůj postoj k budoucím vztahům Turecka s Evropskou unií a řekl, že tato země nikdy nebude součástí Evropy.

Přední kandidát Dánské lidové strany pro Evropský parlament Peter Kofod na summitu komentoval: „Hodně jsme přemýšleli o vytvoření skupiny, která by více úzce spojovala některé společné zájmy národních konzervativních stran.

„Záměrem je, abychom po volbách zahájili jednání s cílem vytvořit novou, velkou skupinu stran, které jsou nám podobné.“

„Chceme bojovat proti současnému federalismu EU. Spolupráce EU se může posunovat dvěma směry: Je tu Macronova cesta, která směřuje k federálnímu superstrátu se sociální unií, společnou obranou atd. A pak je tu Evropa národů, která je o zajištění vlivu a zájmů národních států,“ dodal Kofod.

 

(Salvini společně s vládními představiteli Dánska, Německa a Finska Foto: http://www.ilgiornale.it)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*