Nelegální migrace do Evropy vzrostla o téměř 60%

Nelegální migrace do Evropy vzrostla o téměř 60%

Podle nových údajů zveřejněných agenturou Frontex vzrostl v roce 2021 počet nelegálních migrantů, kteří se dostanou do Evropské unie, téměř o 60 %.

Za prvních sedm měsíců letošního roku bylo zaznamenáno více než 82 000 případů nedovoleného překročení hranic, což představuje 59% nárůst oproti stejnému období roku 2020.

V červenci došlo také k prudkému nárůstu v četných srovnáních se 17 300 nelegálními přechody, což je o 14 600 více než v červnu a o 33 procent více než v červenci loňského roku.„Na východních hranicích Evropské unie se nadále stupňoval migrační tlak a v červenci bylo na hranicích s Litvou registrováno více než 3000 nelegálních vstupů z Běloruska. Mezitím Polsko zaregistrovalo přibližně 180 případů a Lotyšsko 200,“ vysvětlila ve zprávě agentura Frontex.

Zatímco zaznamenané vpády do více evropských odvětví zůstaly oproti loňsku stejné nebo se snížily, v některých regionech došlo k prudkým výkyvům v přistěhovalecké dopravě.

„Na západobalkánské trase bylo v červenci zjištěno 3600 případů, což je o 67% více než před rokem. Celkový počet nelegálních překročení hranic letos vzrostl o 90 % a činil 22 600,“ uvádí agentura.

Většina nelegálních cizinců vstupujících na západní Balkán pochází z Afghánistánu, Sýrie a Maroka.

Ve středním Středomoří, konkrétně v Itálii, bylo v roce 2020 zaznamenáno více než 30 800 nelegálních vstupů, což je téměř dvojnásobek.

Před vypuknutím covidové krize a souvisejícího uzavírání hranic prudce rostla nelegální migrace do Evropy spolu s žádostmi o azyl.

V polovině roku 2020 Europol předpověděl příval migrace ze zemí třetího světa, které jsou silně postiženy celosvětovým lockdownem a hospodářským zpomalením.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

2 Komentáře “Nelegální migrace do Evropy vzrostla o téměř 60%

  • Nechápu že ten afghan musí nejprve sem, než se rozlije do dalších zemí, jsou tady a v Evropě moc mekci a proč asi pár kundie zamrdana at se holedba jak chce se jen snaží na tom a vydělává čím víc tím líp!😕😷🤕🤐

  • Výzva všem potravinovým provozovnám: Používejte vepřové sádlo při přípravě pokrmů a uvádějte to zřetelně na jídelníčku či při vstupu do provozovny.
    Vepřové je pro Muslimy nečisté a vyhnou se nám.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*