Několik důležitých rad, které vám pomohou se chránit proti rakovině

Několik důležitých rad, které vám pomohou se chránit proti rakovině

Lékařští profesionálové z výboru pro zodpovědnou medicínu (Physicians Committee for Responsible Medicine) představili několik velice snadných pokynů pro prevenci před rakovinou. Jejich závěry byly publikovány v časopise Journal of American College of Nutrition, v červnu 2014. Tyto kroky mají prokazatelné zásluhy a jsou skvělou radou pro každého, kdo hledá, aby zabránil vzniku této hrozné nemoci, nebo, který se již s ní potýká, nebo jehož imunitní systém je nějak ohrožen.

Rakovina se může objevit náhle, ale není to nic náhodného, jak vám mohou tvrdit. Špatné stravovací návyky a expozice toxinů, uvádí naše buňky do stavu ohrožení. Když se naučíte, jak posílit imunitní systém za pomocí správné stravy můžete zdraví buněk obnovit. Když se naučíte, jak se vyhnout příliš velké expozice určitých chemických látek, vedlejších produktů, plísní, těžkých kovů, pesticidů, hormonů a ropných produktů můžete tím pomoci prodloužit kvalitu vašeho života.

rakovina bunka

Jejich první doporučení je, aby jste se vyhli mléčným výrobkům

Lékaři uvádějí, že pokud denně spotřebujeme pouhých 35 gramů mléka, nebo mléčných bílkovin, zvyšujeme tím riziko vzniku rakoviny prostaty o 32 procent. Pro ty, kteří pijí denně dvě sklenky kupovaného mléka se zvyšuje riziko vzniku rakoviny prostaty o 60 procent! To může být zapříčiněno tím, že se dnešní komerční produkce mléka opírá o růstové hormony, jako je rekombinantní hovězí růstový hormon, který je geneticky upravená varianta přírodního růstového hormonu produkovaného dobytkem. To zvyšuje produkci mléka, ale ničí jeho přirozenou kvalitu.

Další doporučení je se vyhnout alkoholu

Ve svých zjištěních uvedli, že jeden drink týdně, zvyšuje riziko rakoviny úst, hltanu a hrtanu o 24 procent. Dva až tři drinky denně zvyšují riziko rakoviny tlustého střeva o 21 procent. Uvádějí, že se nemusí nutně jednat jen o přísady v pivu, které jsou tak škodlivé, ale o alkohol jako takový, bez ohledu na to, jak je konzumovaný. To může být především proto, že veškerý alkohol je v podstatě mykotoxin, toxický vedlejší produkt kvasinek. Je zřejmé, že tato forma plísně pomáhá v růstu rakoviny, vysvětluje Doug Kaufmann na webu Know the Cause.

Další doporučení je vyhnout se červenému průmyslově zpracovanému masu

Vědci zjistili, že pokud konzumujete 50 gramů červeného průmyslově zpracovaného masa na denní bázi, riziko vzniku kolorektálního karcinomu se zvyšuje o 21 procent. Riziko stoupá na 28 procent při konzumaci 120 g červeného masa denně. Je to pravděpodobně proto, že průmyslově zpracované maso, jako je slanina, lunchmeat, nebo uzeniny obsahují dusitan sodný a dusičnany, které přispívají k růstu rakovinných buněk v těle.

Další doporučení je se vyhnout grilovanému, uzenému a smaženému masu

Na téma masa, lékaři zjistili, že heterocyklické aminy, které se tvoří v uvařených kosterních svalech, jsou spojovány s onemocněním tračníku, slinivky a s rakovinou konečníku. Tyto heterocyklické aminy se vytváří v mase, které se vaří po dlouhou dobu, nebo při vysokých teplotách. Tyto karcinogeny nakonec naruší syntézu DNA a vyvolají rakovinu v trávicím systému.


Zvyšte denní spotřebu listové zeleniny, karotenoidů, organické sóji a kurkumy

Lékaři uvádějí, že pokud pravidelně konzumujeme listovou zeleninu, můžeme plošně snížit riziko výskytu rakoviny tlustého střeva, plic a rakovinu žaludku.Brokolice, kapusta a zelí v této kategorii vedou. Lékaři také zjistili, že ženy mohou snížit riziko rakoviny prsu o 19 procent, pokud konzumují na denní bázi potraviny bohaté na karotenoidy, jako je mrkev a brambory. Také podpořili spotřebu organické sóji v potravinách, jako je edamame, tempeh, nebo organické tofu. Potvrdili, že konzumace 11.3 gramů sójové bílkoviny denně během dospívání snižuje riziko rakoviny prsu o 43 procent ve srovnání se ženami, které konzumovaly jen 1.7 gramů.

Lékaři také zjistili, že česnek, rajčata a cibule drasticky snižují riziko vzniku rakoviny žaludku. Zelený čaj, hroznové víno, kurkuma a další rostlinné potraviny regulují apoptózu, což je velmi důležité pro prevenci rakoviny.

Klíčem úspěchu je konzumovat ovoce, zeleninu a luštěniny,“ uvedl autor studie Neal Barnard, prezident neziskového výboru lékařů (Physicians Committee) a profesor medicíny na universitě George Washington University School of Medicine and Health Sciences.

 zdroje : http://www.naturalnews.com,http://smhs.gwu.edu,www.knowthecause.com, science.naturalnews.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*