Nejvyšší soud rozhodl, že zločinní migranti nemohou být deportováni do země s horší zdravotní péčí než ve Velké Británii

Nejvyšší soud rozhodl, že zločinní migranti nemohou být deportováni do země s horší zdravotní péčí než ve Velké Británii

Britský nejvyšší soud uvrhl deportační politiku země do chaosu tím, že rozhodl, že zahraniční zločinci nemohou být deportováni do země s horší bezplatnou zdravotní péčí než ve Velké Británii.

Soudci, včetně neslavné bývalé prezidentky Nejvyššího soudu Lady Haleové a dvou jejích kolegů, kteří také slouží jako ad hoc členové Evropského soudu pro lidská práva, souhlasili se zimbabwským migrantem, který měl být deportován před více než deseti lety, že jeho přemístění by porušilo Článek 3 Evropské úmluvy o lidských právech, který stanoví, že „nikdo nebude podroben mučení nebo nelidskému či ponižujícímu zacházení nebo trestání“.Právníci migranta tento evropský článek, který je většinou chápán jako zákaz fyzického mučení a držení lidí v nehygienických podmínkách, chytře interpretovali jako právo, aby jejich klient zůstal v Británii, dokud mu jeho domovská země nedokáže poskytnout zdarma stejně drahé  a daňovými poplatníky placené  léky proti HIV, jako Britská zdravotní služba (NHS) – a Nejvyšší soud souhlasil.

Soud rovněž „nařídil, aby nikdo nezveřejňoval nebo neodhaloval jméno nebo adresu „zimbabwského občana, což omezuje svobodu tisku poskytovat veřejnosti veškeré skutečnosti o případu – ačkoli bylo odhaleno, že byl odsouzen předtím, než vláda nařídila jeho deportaci a dále byl usvědčen z„ trestných činů včetně držení střelné zbraně a střeliva “poté, co byl příkaz vydán, ale nebyl proveden.

Vláda, která již tak deportuje stále méně migrantů při stále se zvyšující míře nelegální migrace, se nyní obává, že precedens stanovený rozsudkem ohrozí mnohem více deportací.

Nejvyšší soud Spojeného království, výtvor globalisty a bývalého premiéra a iráckého válečného architekta Tonyho Blaira, již několik let řeší obvinění z tzv. soudního aktivismu, přičemž kritici tvrdí, že v zásadě vytváří nové zákony, aby vyhovovaly politickým projevům svých členů.

Ministerstvo vnitra, které má být odpovědné za bezpečnost hranic a veřejnou bezpečnost, nabídlo charakteristicky neinformativní úřední reakci na rozsudek Nejvyššího soudu a uvedlo, že „rozhodnutí pečlivě zvažuje před přijetím dalších kroků“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*