Navzdory koronaviru, migranti útočí na Itálii

Navzdory koronaviru, migranti útočí na Itálii

I přes pokračující pandemii koronaviru, Itálie zaznamenala prudký nárůst migrantů na severní hranici a na ostrově Lampedusa, který je podle úředníků zaplaven.

Ostrov Lampedusa zaznamenal za dva dny příjezd nejméně 200 migrantů.200 migrantů se připojilo k přibližně stovce dalších, kteří zůstali na molu Favaloro poslední dva dny, uvádí deník La Repubblica.

Tento týden bylo rovněž propuštěno z karantény 183 migrantů, které vyzvedla německá nevládní organizace pro přepravu migrantů Sea-Eye a španělská nevládní organizace Salvamento Marítimo Humanitario.

V příštích týdnech budou migranti přerozděleni do dalších zemí Evropské unie.

Dalších 118 migrantů je stále v karanténě jen několik mil od Lampedusy, zatímco 60 migrantů bylo nedávno vyzvednuto v pátrací a záchranné zóně na Maltě.

Italská pobřežní hlídka tento týden zadržela v Palermu loď nevládní organizace Sea-Eye Alan Kurdi. Řekli, že „došlo k několika nesrovnalostem technické a provozní povahy, které ohrožovaly nejen bezpečnost posádky, ale i osob.

Na italské severní pozemní hranici se Slovinskem se také migranti dostávají do země. Edoardo Alessio, provinční generální tajemník italské státní policie prohlásil, že Slovinsko nebrání migrantům v cestě za hranice.

„Slovinsko je nestaví, neidentifikuje je a nechá je beztrestně projít,“ uvedl Alessio a dodal: „Vzestup migrantů ze Slovinského krasu do Terstu je nadále beze změny.“

„Navzdory karanténě, která nutí občany zůstat doma a uzavřít hranice, obchodování s lidmi pokračovalo téměř dva měsíce po zavedených opatřeních,“ dodal.

Alessio dále dodal, že před letními měsíci by italská vláda měla posílit hranici pro případ nárůstu migrantů podél balkánské trasy. V posledních deseti dnech dorazilo do Itálie podél slovinské pohraniční oblasti 250 nelegálních přistěhovalců.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*