Návštěva Miloše Zemana ve Slavkově u Brna

Návštěva Miloše Zemana ve Slavkově u Brna

Dne 26. ledna 2016 navštívil prezident Miloš Zeman za doprovodu hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a starosty Michala Boudného Slavkov u Brna.

Hejtman Jihomoravského kraje poděkoval panu prezidentovi za to, jakým způsobem vykonává svoji funkci a připomněl jeho třetí výročí od zvolení do funkce.

Miloš Zeman v úvodu řekl, že když politici dostanou před ústa mikrofon, tak propadnou nemoci zvané žvanivost. Nejhlubší myšlenku můžete vyjádřit ve třech minutách projevu. Tuto skutečnost můžeme vidět při parlamentních obstrukcích, kde žvanění nabývá převahy nad racionální diskuzí.

Prezident si vypůjčil výrok Napoleona Bonaparte – Když k císaři dorazila ordonace a hlásila mu: „Útočíme do desetinásobné přesily,“ císař odpověděl: „Útočte dál, než si vás stačí spočítat.“ Prezident Zeman k tomu uvedl: A já bych všem nám popřál, abychom dovedli bojovat proti přesile, přesile závisti, pomluv a urážek,“

Návštěva prezidenta Miloše Zemana ve Slavkově u Brna/ Brnensky.denik.cz
Návštěva prezidenta Miloše Zemana ve Slavkově u Brna/ Brnensky.denik.cz

1) Kauza otrávených vod

První tazatelka se obrátila na Zemana ohledně špatné vymahatelnosti práva a uvedla příklad, kdy se setkala s nezájmem soudů i policejních vyšetřovatelů ve věci otrávených spodních vod v Ivanovicích na Hané.

Zeman odpověděl, že problém otrávených spodních vod by měla řešit inspekce životního prostředí, která má podle správního práva povinnost odpovědět na podnět do třiceti dnů, a pokud se tak nestalo, tak se jedná o správní delikt

Žena uvedla, že se s podněty obrátila na ministra Babiše. Michal Hašek požádal o kopii podání, které žena přinesla a přislíbil pomoc. Prezident přislíbil, že se v této záležitosti obrátí na ministra životního prostředí Michala Brabce, který byl do resortu zvolen za hnutí ANO.

2) Elektronická evidence tržeb

Na dotaz ohledně elektronické evidence tržeb prezident Zeman odpověděl, že doporučuje spíš registrační pokladny s fiskální pamětí, které jsou obvyklejším řešením tohoto problému. Proto je vhodné najít řešení, které daňovým podvodům zabrání.

Prezident uvedl, že daňové podvody vystavují poctivé řemeslníky, kteří daně platí, vystavují do horší situace, neboť ti nepoctiví mnohdy nevystavují své služby na fakturu a nemusí platit onu povinnou daň.

3) Řešení imigrační krize

Na konkrétní dotaz ohledně migrační krize prezident odpověděl: „Řešení by mělo být na dvou úrovních. První úroveň by měla být celoevropská, kde jsem zastáncem celoevropské pohraniční stráže, protože Evropská unie musí umět chránit své vnější hranice…“

A druhou úrovní je ochrana našich hranic smíšenými hlídkami policie a armády, protože je lepší nelegální migranty lepší na naše území vůbec nepouštět, než je umísťovat do detenčních středisek… “

4) Odchod z Británie by způsobil nerovnováhu

Prezident uvedl, že je proti vystoupení Velké Británie: „Důvodem, proč jsem proti je zejména ten, že pak by Evropskou unii ovládaly pouze dva silné státy jako Francie a Německo a neexistovala by potřebná rovnováha.“

Kdyby tento tandem Paříž a Berlín byl bez Londýna, tak hrozí taková dominance těchto dvou zemí v Evropské unii, že proti jejich vůli neprosadíte prakticky nic. Dovolíte-li jednoduchý bonmot. Stůl na třech nohách je stabilnější než stůl, který má nohy pouze dvě.“

5) Poslední dotaz se týkal brněnské průmyslové zóny

Poslední dotazovaný citoval z výnosu vlády z roku 2000, který se týkal brněnské průmyslové zóny. Tazatel upozorňoval na situaci v přilehlé oblasti Slatiny (dále Lišně, Tuřany, Šlapanice, Černovice, Podolí, kde doprava znemožňuje život.

Jihomoravský hejtman vysvětlil, že problémem Brna je ve skutečnosti to, že nemá nový územní plán, protože ho blokuje náměstek primátora za Stranu Zelených. V Brně je takový stav, že kvůli neschopnosti některých lidí má dnes město územní plán z roku 1994 a bez nového územního plánu nelze situaci řešit.

Prezident také obdržel poděkování za odvážný postoj k ideologii islámu, kde se tazatel zmínil o postoji islámu k ženám, který je podle něj neslučitelný s naší kulturou. Miloš Zeman odpověděl citátem súry z Koránu, která zní: „Pokud je žena neposlušná, bij ji.“ Vztah kultury islámu k ženám je odlišný od vztahu evropské kultury, odpověděl prezident. 

VIDEO: Návštěva prezidenta Miloše Zemana ve Slavkově u Brna 

Prezident Miloš Zeman umisťuje pamětní stuhu na prapor města Slavko v u Brna ve společenském centru Bonaparte. Vedení radnice v čele se starostou města Michalem Boudným pro prezidenta připravilo dárkový koš s regionálními potravinami.

https://www.youtube.com/watch?v=tP6oo3T416k

 

Bc. Pavel Herman

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Návštěva Miloše Zemana ve Slavkově u Brna

  • Zeman i přes svůj věk, přes nepřetržité útoky médií, přes nepřetržité okopávání kotníků bývalými spolustraníky atd., dokáže uvažovat racionálně a snaží se zachránit republiku. Za to mu děkuji a přeji hodně štěstí. Jako tragické vidím ale, že do politiky už nejdou slušní, zásadoví a vzdělaní lidé, ale šmejdi, kteří v řadě případů svými metodami ony známé „Šmejdy“ přesahují. Nenechme si vnucovat, že jsme hloupí, když nesouhlasíme ve všem s USA nebo Bruselem, že jsme hloupí, když nevidíme Putina jako čerta s rohama …. Politici mají jasno – změna orientace by znamenala konec jejich koryta. A ten, kdo se bojí o koryto, je schopen obětovat i budoucnost národa. I v tom je velká výhoda Zemana, o koryto se nebojí a uměl by narozdíl od Sobotky bez koryta celkem slušně žít.

  • Děkuji tímto panu prezidentovi, který se angažuje v problémech našeho státu a to více než na 100 %. Je opravdu směšné, když si člověk poslechne skutečnou autentickou nahrávku , kde pan prezident mluví o odstranění politiků a zdůrazňuje také prezidenta a používá vlastně humor, který je českému národu vlastní, čehož je důkazem smích v obecenstvu. Prostý lid pochopil.ˇRádoby študovaní se snaží tuto záležitost použít jako zbraň proti panu prezidentovi. Pan prezident je nazval správným pojmenováním Jenom se divím, že pan premier , který je touto skutečností velice zastrašen a dramatizuje ji není zastrašen když svou poslušnostní politikou a slabošstvím může svým dětem připravit nepěknou budoucnost. Proč pan premier nechodí mezi lidi a nechce znát jeho názory? Asi by to bylo pro něj nepřijemné. Vždyť už je to k smíchu. V republice je takových problémů i vnitřních, ale rádoby ti správní politici a jejich přisluhovači jen číhají co kde prezident říká, aby ho mohli pomlouvat a dělat z toho aféru a vděčné sdělovací prostředky a TV to rozmazávají a mají případ.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*