Návrh zákona: zákaz konspiračních teorií

Návrh zákona: zákaz konspiračních teorií

Obamův poradce pro vědu navrhl, aby byly konspirační teorie buď zakázané nebo na ně uvalena daň. Jeho jméno je Cass Sunstenin.

Cass Sunstein jako příklad konspirační teorie uvedl prospěšnost účinku slunečního záření na pokožku. Údajně lidé, kteří si myslí, že vystavováním se slunci nabudou jakoukoliv formu zdraví, trpí proruskou(?) propagandou, která tvrdí, že být vystaven Slunci je zdraví prospěšné.

Ve skutečnosti všichni víme, že jediný způsob, jak se ubránit Rusku a Slunci je opalovací krém, který zabrání rakovině kůže.

Přijde vám tento text jako nadsázka? Nikolivěk. Toto DOSLOVA uvádí pan Sunstein ve své studii pro Harvard univerzitu. Celá studie se zabývá tématem konspiračních teorií jako takových a uvádí jako jeden z příkladů tvrzení „konspiračních teoretiků“, že sluneční záření má blahodárné účinky na zdraví.

Jeho rozbor kompletně ignoruje prokázané účinky slunečního svitu na syntézu vitamínu D.

Pan Sunstein se nechce párat s fakty a navrhuje, aby lidé tvrdící, že Slunce je zdraví prospěšné, buď měli zákaz pod hrozbou vězení toto tvrdit, nebo aby byli nuceni zaplatit speciální daň, aby mohli tvrdit tyto protivládní nesmysly, a jako další možnost navrhl, aby stát najmul skupinu agentů, kteří skrytě infiltrují tyto konspirační teoretiky pomocí své sítě agentů vydávajících se za konspirační teoretiky, aby tato skupina lidí ztratila věrohodnost před veřejností.

Doslova tam uvádí, že by například mohli tito agenti jakoby jejich jménem tvrdit úplné nesmysly, aby tím celá agenda konspiračních teoretiků ztratila vůči veřejnosti na věrohodnosti.

Komedií nebo tragikomedií je, že nic z výše uvedeného není žádná nadsázka. Už jsem o tomto návrhu Cassa Sunsteina psal před několika lety.

Já myslím, že to nepotřebuje komentář.

Dokážete si představit, že by něco takového dělali komunisti? Zakázat lidem říkat, že Slunce má pozitivní účinky na zdraví a tvrdit, že je to konspirační teorie? Slunce je tam uvedeno jen jak příklad „bláznivých“ teorií.

V Sunsteinové studii je uvedeno, že pokud by lidé měli dovoleno zpochybňovat tolik oficiální pravdu, tak by to mohlo mít tragické následky na zdraví a pohodu lidí, ale pozastavme se nad tím znovu – jde o návrh zákona, který zakazuje někomu vést konspirační teorie. Nebo na ně alespoň uvalit finanční penále.

Nutno v této souvislosti dodat, že pan Sunstein byl (či ještě je?) hlavním poradcem prezidenta Obamy pro vědu. Konkrétně měl na starostí vedení úřadu pro řízení informací. Opět bez nadsázky. Přiblizně tak se jmenoval jeho úřad. Nicméně jeho oficiálním záběrem měla být elektronifikace vládních papírových systémů. Úřadu pro řízení informací (OIRA – https://www.whitehouse.gov/omb/oira).

Více viz. https://en.wikipedia.org/wiki/Cass_Sunstein#.22Conspiracy_Theories.22_and_government_infiltration

Nebo můj článek „Obamův car: infiltrujme konspirační teoretiky“ z roku 2010.

Ten člověk skutečně navrhoval zakázat konspirační teorie a byl jednou z nejvýznačnějších osob řídící vládní administrativu prezidenta Baracka Obamy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*