NATO se nezastaví

NATO se nezastaví

NATO se chytá na červencovém summitu ve Varšavě dohodnout zvýšení své přítomnosti ve střední a východní Evropě.

V Polsku, pobaltských státech, Bulharsku a Rumunsku má být rozmístěno v každém z nich až tisíc vojáků NATO. Ministr Stropnický se svým americkým protějškem Ashtonem Carterem předběžně projednával zvyšování českého vojenského rozpočtu a prý i účast v misích proti IS.

Ze strany NATO se jedná o permanentní vměšování se do vnitřních záležitostí států, i když si dovedu představit, že některé státy sousedící s Ruskem o posílení svých hranic usilují (http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/nato-chce-opet-posilit-ve-stredni-a-vychodni-evrope-1269857 )

Na scéně je snaha o absolutní militarizaci společnosti. Každý ať je ozbrojen, každý ať je na někoho nasrán a tudíž ochoten ho zničit, prostředky ze státních rozpočtů patří armádám a hlavně, ať ty armády vyzbrojují, nechají se namotivovat k zásahům a nakupují do nekonečna od západních korporací zbraně.

Co má naše armáda společného s Islámským státem? Kdo nás chce namáčet do konfliktu, jehož prvopříčinou je vyzbrojování a výcvik všech opozičních hnutí v Sýrii, včetně IS, americkými zbraněmi a americkými isnstrukcemi? Kdo je tam ten špatný a kdo je ten dobrý? Ten, na koho ukáže Američan? Američan ale ukáže na toho, který se mu jakože podřídí – toto má pro Američana zajišťovat česká armáda?

Daleko více, než uprchlické krize, se obávám silového přetahování mezi Ruskem a NATO a když čtu, že ten republikánský kandidát a zároveň pitomec Trump vybízí Ameriku ke spolupráci s Ruskem, jsem ochotna mu v této věci fandit.

Při pohledu z vesmíru na naši planetu zjistíme, že už je celý svět v plamenech rozpoutaných honbou zbrojařských firem za ziskem. Zbývá dorazit Euroazii. Troufnou si nakonec i na Austrálii? Zajímalo by mě, jaké budou mít zbrojaři cíle poté, když Evropu dobudou? My přece NEMUSÍME BÝT VAZALY ANI RUSKA ANI AMERIKY, pokud se zbavíme té lokajské připosranosti a jasně se postavíme veškerému vymývání mozků jak z východu, tak ze západu.

 

 

Olga Pavlíková
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “NATO se nezastaví

  • USA to mají vyzkoušené. V Německu mají dostatek základen a vojáků, takže Německo poslouchá. Tam, kde nemají svá vojska, je poslušnost k USA horší. Okupace bez armády je nemožná, proto nacpou US Army všude tam, kde je problém s poslušností.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*