NATO není v našem zájmu: nepodporujme zbrojení a válečnou politiku

NATO není v našem zájmu: nepodporujme zbrojení a válečnou politiku

Jaký je účel NATO? Od konce studené války přeci ztratila smysl. Proti komu je nyní namířena? K čemu stavíme všechny ty vojenské základny, radary, jaderné arzenály, flotily, letadlové lodě? Kdo je nepřítelem? Komu zde slouží zbrojení?

Lidem jistě ne. Raketová základna, radar, ani konvoje vojenské techniky nám mír nepřinesou, ani naši bezpečnost nezvýší. Naopak: Eskalování militarizace může vést jen k vyvolávání nejistoty u našich sousedů a třetích zemí, které se mohou právem začít cítit ohroženy.

Nejlepší cestou k míru a prevencí je opak – vzdávání se zbraní, rušení a rozpouštění vojsk, vstřícné kroky vůči ostatním jako odinstalace zařízení namířených proti nim, stažení vojsk od jejich území, posilování odzbrojovacích procesů a odmítání silových řešení, nátlaku a vydírání jako prostředků politiky.

nato_flag

Armády a silová politika jsou minulostí, s tím jak jdou proti tomu, co je hodnotami a přesvědčením lidí 21. století, naší moderní doby, hodnotově založené na pacifismu, solidaritě a univerzální empatii.

Zvýšená podpora zbrojení, výstavba nových vojenských zařízení – jsou vždy předstupněm plánovaného válečného konfliktu. Nic z toho ČR nepotřebuje a není to v jejím zájmu a v zájmu jejích obyvatel. Vojenská technika je škodlivá a životu nebezpečná, určená vždy k ničení, ovládání, vládnutí, nátlaku, destrukci. Normální zdraví lidé ji ke svému životu nepotřebují.

I když je ČR malá země, neznamená to, že se vždy musí podrobovat jiným. ČR může prosazovat mírovou, pacifistickou politiku. Zachovejme si suverenitu a zdravý rozum. ČR se nesmí postavit na stranu podporovatelů válek. Radar ani základna u nás nesmí být postaveny!

 

 

Ladislav Zelinka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • · Edit

  Politický systém v USA a EU (pseudodemokracie a zločinný kapitalismus) je jako smrtelná nemoc pro jejich obyvatele. Měl by skončit zásahem občanů těchto zemí zevnitř, nebo zvenčí zásahem zemí, které tuto nemoc nemají. Kdo se díval na vystoupení Baráka, tak se musí divit, kde bere tolik pokrytectví, když hlásá nutnost odstranění Asada v Sýrii z bohulibých důvodů a přitom jediným zájmem USA je zmocnit se přírodního bohatství jiných zemí /své už vyčerpali zbytečným plýtváním/, zmařit výstavbu jižní trasy plynovodu a v té souvislosti oslabení Ruska. Nic víc a nic méně!

 • ČR může prosazovat mírovou, pacifistickou politiku. => . . . znamená to, že se vždy musí podrobovat jiným.
  Pacifismus je krásná věc, ale ovci taky nepomůže, když před vlkem zamává bílou oháňkou. Když je někdo hodný asi není dobré na něj vytahovat zbraň, ale co hajzl s kulometem ? Jakýkoli extrém je vždy špatně. Válečná politika i pacifismus jsou extrémy. Lidi by se měli naučit dávat každému co si zaslouži, generalizace čehokoli je chyba

 • Hlavně dobře načasování!!!
  Všichni na sumitu OSN…..:-))))
  Putin to je ale hlavička….

 • Ahoj
  Celou dobu čekám na tu super zprávičku o nové ruské super zbraní a stále nikde!!!!
  Jen na první.zprávy.cz
  Vítězství Ruska je jasná věc!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*