Naši vědci – lhostejní, zbabělí, bez elementární lidské morálky

Naši vědci – lhostejní, zbabělí, bez elementární lidské morálky

Myslím si, že mi nikdo nemůže vytýkat, že bych slepě podporoval prezidenta Zemana. Právě v kritice jeho hypertrofizace obav před uprchlíky v naší české kotlině, jsem si jistě nebral servítky.

Nicméně prezident alespoň velmi správně popsal historické příčiny současné vlny miliónů uprchlíků, které spočívaly v nesmyslných a nelegitimních  válkách v Iráku, Libyii a Sýrii (připouštím,  že ignoruje stejně hrůznou válku v Afghánistánu, která zásobuje milióny zoufalých uprchlíků okolní a zčásti i náš svět už po 10 let a bude zásobovat i v budoucnu.

Pokrytectví provolání našich vědců mi však doslova vzalo dech.

Z keců, které jsou v jejich výzvě obsazení, kdy se odvolávali se na kritičnost svého myšlení šel mráz.

Co je to za kritické myšlení a jsou to vůbec vědci, když si neuvědomují, že bez zmíněných válek, které vedl Západ, počínaje USA, konče námi v muslimském světě, bychom dnes počítali uprchlíky po stovkách a něco tak zrůdného jako islámský stát by NIKDY nevzniklo?

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil

Stali se stejně ideologicky amorální jako v předchozím režimu, kdy papouškovali věty z VUMLu o jedině správné politice Sovětského svazu a odporném americkém imperialismu.

V jednom si Ovčáček naběhl na vidle, když tvrdil, že vědci rozdělují společnost.

Nemohou rozdělovat.

Pouze havlistická ČT a havlističtí novináři všech deníků či poddeníků zajásali , protože se opět mohli obrátit proti prezidentovi, kterého apriorně nenávidí a hledají jakoukoliv záminku, aby ho napadli, a to i v situaci, kdy této zemi objektivně pomáhá.

Ano, tato země potřebuje vidět věci v proporcích. A i já požaduji i od svého prezidenta státnickost.

Angelu Merkelovou čeká 750 tisíc žadatelů o azyl v tomto roce, zatímco u nás jich je zatím cca 700, z toho přes 60 % z Ukrajiny, Ruska či Běloruska. Ona je klidná a státnická a věcně problémy řeší. Ani taková Pegida či 300 žhářských útoků ji nemůže z klidu vyvést, a proto by dnes s přehledem sama vyhrála volby, což je v poválečné historii SRN unikátní.

A to už nemluvím o nonšalanci Putina, který má jen z Ukrajiny momentálně 3 milióny uprchlíků, kteří nechtějí vést bratrovražednou válku na východě a 30 miliónů muslimů, kteří – až na přirozeně existující podíl 1% teroristů, za ním stojí jako jeden muž.

A Putin v tom absolutně nevidí žádný problém. Mimo jiné proto má Putin 90% podporu všech Rusů.

Shrnuto a podepsáno: Právě absolutní nedostatek kritičnosti k tomu, jakých selhání ve světě se jako součást Západu jsme se v minulosti dopustili  vede k jedinému závěru: Naši vědci, naši umělci, naši novináři se chovají hůř než v dobách, kdy opravdu nebylo možné všechno říci.

Teď je svoboda projevu a dokonce i myšlení a oni se chovají jako prodejné  děvky.

 

Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Naši vědci – lhostejní, zbabělí, bez elementární lidské morálky

  • Já se ani nedivím. Z mých zkušeností s vysokým školstvím v něm uspěje hlavně ten, kdo výborně papouškuje obecně uznávané teze. Kritické myšlení často jen ztěžuje studium a kariéru. A výsledek je tohle.

  • Souhlasím, že přerozdělování má vliv na vše špatné, co se v EU děje. Díky přerozdělování peněz mají nevolení úředníci v hrsti vše, co je takto financováno. Navíc jsou tak otrlí, že si zakládají organizace, které čerpají dotace na uprchlické tábory, péči o uprchlíky apod. Takoví úředníci budou vždy dělat to, co jim přinese prospěch a to bez ohledu na naší budoucnost. Zrušení EU by znamenalo zrušení vlivu úředníků a zvítězil by zdravý rozum. Decentralizovanou moc by nemohli ovládat z USA ani z Bruselu. Byrokratická unie spěje k rozpadu a doufám, že to bude brzo.

  • Sloboda prejavu nestaci k tomu, aby ste mohli slobodne konat. Za socializmu bola sloboda obmedzena politicky. Dnes sloboda napr. vedca je ohranicena grantom. Takze sloboda konat vypada nasledovne: chces grant, tak urobis a povies to a to, inak vpodstate koncis. Niektori to robia i dobrovolne nad ramec, rovnako ako za socializmu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*