„Naše země:“ Rusko řeklo USA, že Krym nebude „vrácen“ Ukrajině

„Naše země:“ Rusko řeklo USA, že Krym nebude „vrácen“ Ukrajině

Rusko nevrátí Krym zpět Ukrajině, uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharova v reakci na připomínky Bílého domu, že Donald Trump očekává, že Moskva „vrátí“ tento poloostrov.                         

„My nevrátíme naše území. Krym je území Ruské federace,“ uvedla Zacharova na týdenní tiskové konferenci o aktuálních otázkách týkajících se zahraniční politiky.

Mluvčí Bílého domu Sean Spicer v úterý sdělil novinářům, že americký prezident Donald Trump byl na Rusko tvrdý a že očekává, že Moskva „vrátí“ Krym Ukrajině.

„Prezident Donald Trump dal velmi jasně najevo, že očekává, že ruské vláda de-eskaluje násilí na Ukrajině a vrátí jí Krym,“ uvedl Spicer. „Ve stejné době, Trump očekává – a chce – s Ruskem vycházet.“

Dříve v únoru, nově jmenovaná velvyslankyně při OSN, Nikky Haleyová, důrazně odsoudila „ruskou okupaci“ na Krymu.

„Krym je součástí Ukrajiny. Naše sankce kvůli Krymu zůstanou na svém místě, dokud Rusko nevrátí kontrolu nad poloostrovem Ukrajině,“ uvedla Haleyová.

Krym se stal součástí Ruské federace již v 18. století, ale byl přeřazen Ukrajinské socialistické republice v roce 1954 vládnoucím prezídiem Sovětského svazu. Po převratu v Kyjevě v roce 2014, občané Krymu v drtivé většině hlasovali v referendu o novém připojení k Rusku.

Většina z těch, kteří dnes žijí na Krymu, jsou etničtí Rusové- téměř 1,2 miliónů neboli kolem 58,3 procenta celkové populace, podle posledního sčítání lidu provedeného v roce 2001, asi 24 procent tvoří Ukrajinci (asi 500.000) a 12 procent jsou krymští Tataři.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Poloostrov Krym Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Naše země:“ Rusko řeklo USA, že Krym nebude „vrácen“ Ukrajině

  • Skutecny duvod ostrelovani tezkymi zbranemi Donbasu je snahou zabranit vubec diskusi o zruseni sankci proti Rusku. Je prokazatelne, ze utok tezkymi zbranemi, zniceni chemicke tovarny a spousta mrtvych na Donbasu jsou ucelove vyvolany USA a jejich vojenskymi poradci, kterych je na Ukrajine nekolik stovek!!! O techto utocich Kijeva neslysite v zapadnich mediich ani slovo!!! Jsou proti minske dohode a jsou prezentovany jako vina Donbasu. Pozorovatele jsou foceni u ukrajinskych tanku, ktere tam nemaji co pohledavat, aniz by o tom informovali media. A tedy prodlouzeni sankci vykoupi dalsi krev zabitych ruskych civilistu na Donbase. Aniz by ose o tom nekdo docetl v manipulovanem tisku!!!! Je to velike nebezpeci, vse je delano zamerne jako podpora nove valky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*