NASA představila 1,9 metrů vysokého humanoidního robota

NASA představila 1,9 metrů vysokého humanoidního robota

darpaa1

Vědci z NASA tajně pracovali po dobu jednoho roku na chodícím, humanoidním robotovi, který má vyvolat údiv každého, kdo ho uvidí – a vypadá to, že se to povedlo.

 

Vědci Johnson Space Center ( JSC )  NASA v Houstonu , v Texasu vydali videozáznam toho, co představí na Pentagonem – sponzorované robotické soutěži na konci tohoto měsíce.

darpaa1

Screenshot from YouTube User IEEE Spectrum

 

JSC vstupuje do tvorby přezdívaná “ Valkyrie “ na letošní DARPA robotické soutěži (pořádané Defense Advanced Research Projects agenturou patřící k Armáda Spojených států), můžou mít jednoho z nejvíce realistických robotů v této soutěži.

 

Měřící celkem 6,2 stop a vážící 275 liber (125 kg; 1,9 m), je Valkyrie výsledkem společného úsilí NASA, vědců na University of Texas a Texas A & M University, který se bude podílet na zahájení soutěže společně v tomto měsíci s pěti jinými výtvory se svolením z pěti konkurenčních skupin robotiky wizzes .

 

Tým NASA / Texas se připojil do tvorby Valkyrie s cílem prokázat, že robot může být užitečný stejně jako člověk v oblastech postižených katastrofami, a to ještě s výhodami oproti člověku.

 

“ Výzva, vytvořená DARPA společností zahrnuje úkoly, jako je chůze po nerovném terénu, lezení po žebříku, používání nástrojů a řízení, „ napsal Evan Ackerman v úterý pro IEEE Spectrum , který jako první publikoval video robota v akci. „ To znamená, že Valkyrie musí být schopná pracovat ve stejných prostorech, v kterých by pracoval člověk, a to pod kontrolou lidí, kteří mají jen minimální zkušenosti s používáním robotů, což je důvod, proč je design robota založen na lidské podobě,“ řekl.

 

Je navržen tak, aby dělal věci, které průměrnému člověku mohou zabrat příliš mnoho času: má mohutné, vyměnitelné ramena umožňují oboustranné ovládání a silné nohy poskytují bipedální lezení, které by mohly pomoct Valkyrii v situacích, kde by člověk moc dělat nemohl.


I když má lidské znaky, Valkyryin sportovně upravený design dělá, že je od člověka velmi rozdílný. Jeho ramena mají sedm stupňů pohyblivosti, vše je napájeno z baterie v batohu robota, k použití asi na hodinu před potřebou dobití.

darpaa2

Screenshot from YouTube User IEEE Spectrum

 

 

“ Chtěli jsme, aby byl vzhled tohoto robota takový, že když ho člověk uvidí, řekne si „Wow, To je užasné,“ Nicolaus Radford z NASA JSC říká ve videu zveřejněném IEEE Spektrum.

 

Ale spousta vývojářů tohoto projektu říkají, že nechtěli, aby se jejich robot podobal klasickému kovovému robotovi ze Science fiction.

 

“ Náš robot je něžný. Pokud pracujete, nechcete vedle sebe cítit chladný kus kovu. Chcete se vedle něj cítit přirozeně, jako že pracujete s jiným člověkem. Dáme na robota lidské věci, jako je oblečení, aby to jeho vzhled vylepšilo, „dodal Radford .

 

Valkyrie očekávala, že půjde proti konkurenci 20. prosince v “ trase A “ u DRC soutěží. Mezitím ostatní týmy budou soutěžit v méně náročné trati, která bude zahrnovat předem daný prototyp robota od DARPA. Tento výtvor je stejně vysoký jako Valkyrie, ale váží asi o 25 kilogramů víc a musí být uvázán ke zdroji elektrické energie, místo baterie v batohu.

zdroj : rt.com překlad : svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*