NASA odstraňuje „urážlivé“ názvy planet a galaxií, aby byl vesmír „inkluzivnější“

NASA odstraňuje „urážlivé“ názvy planet a galaxií, aby byl vesmír „inkluzivnější“

Politická korektnost se nyní rozšířila i do vesmíru, protože NASA oznámila, že přehodnocuje neoficiální názvy používané k popisu vzdálených kosmických objektů.NASA říká, že planety, galaxie a mlhoviny již nebudou označovány „urážlivými“ jmény. Odstranění názvů „Mlhovina Eskymák“ a „Galaxie Siamských dvojčat“ je prvním krokem k tomu, aby byl vesmír „inkluzivnější“.

Deník NYP napsal: Kosmická agentura v tiskové zprávě uvedla, že na všechny planety a nebeská těla bude odkazovat pouze svými vědeckými jmény.

Podle nových pravidel bude „Mlhovina Eskymák“ objevená v roce 1787 Williamem Hershelem označována pouze jako NGC 2392.

„Protože vědecká komunita pracuje na identifikaci a řešení systémové diskriminace a nerovnosti ve všech aspektech oboru, je zřejmé, že určité kosmické názvy jsou nejen necitlivé, ale mohou být aktivně škodlivé,“ uvedla agentura ve zprávě.

„NASA zkoumá použití neoficiální terminologie pro kosmické objekty jako součást svého závazku k rozmanitosti, spravedlnosti a začlenění.“

Stephen T. Shih, přidružený administrátor NASA pro rozmanitost a rovné příležitosti, souhlasil a řekl: „Tyto názvy a termíny mohou mít historické nebo kulturní konotace, které jsou nevhodné nebo nevítané, a NASA je pevně odhodlána je řešit.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*