NASA chce do roku 2015 pěstovat na měsíci rostliny jako předvoj před lidskou kolonizací

NASA chce do roku 2015 pěstovat na měsíci rostliny jako předvoj před lidskou kolonizací

moon

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku NASA zveřejnil jejich plány o pěstování rostlin na měsíci, který by se měl uskutečnit do roku 2015. Tento projekt vznikl hlavně kvůli myšlence o budoucí kolonizaci našeho nejbližšího vesmírného souseda.

Jestliže se jim to podaří, tak tým Lunar Plant Habitat bude „první“ v lidské historii, pěstovat život pocházející z naší planety na  měsíci a tím pomalu dlaždit cestu pro naši možnou budoucí kolonizaci. NASA prohlásila, že pokud se bude našim rostlinám na měsíci dařit, tak je vysoká pravděpodobnost, že nám také.

Vědci, dodavatelé a studenti budou pracovat na výrobě malého kosmického zařízení, které bude obsahovat semena a doplňky k pěstování a budou vysazené na měsíci.

„Semena budou zavlažované ze zdroje dodávaného prostřednictvím speciálních kosmických  modulů a jejich růst  bude nonstop monitorován v porovnání s růstem u nás na zemi. Součástí semen bude například  tuřín, bazalka, nebo huseníček rolní,“ prohlásily oficiální zdroje NASA.

moon

Nejnáročnější pro vědce bude povzbudit rostliny v růstu,v těchto pro ně nepříjemných podmínkách na měsíci.

NASA nastínila důležitost v dokončení tohoto experimentu, protože rostliny jsou potřeba pro budoucí zdroje jídla, vzduchu a vody pro kolonisty a má v plánu dostat semena na měsíc prostřednictvím kosmické lodě Moon Express.

„Může člověk žít na měsíci? Ne jen pár dní, ale desetiletí? První krok k získání těchto informací, je zasadit na měsíci rostliny,“ řekla NASA. „ Genetický kód rostlin může být důsledkem kosmické radiace poškozen stejně tak, jako ten lidský a tím může otestovat naši adaptibilitu k lunárnímu prostředí “

zdroj : independent.co.uk   foto : wikipedia.org

 

 

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*