Národní garda Venezuely zabavila „americké zbraně“ na letišti ve Valencii (fotografie)

Národní garda Venezuely zabavila „americké zbraně“ na letišti ve Valencii (fotografie)

Venezuelský prezident Nicolas Maduro odsoudil americký slib ze dne 5. února, že posílá humanitární pomoc jihoamerické zemi zasažené krizí a označil ho za „polický tah“ a záminku pro invazi.              Zástupci venezuelské Národní gardy a Národní integrované služby celní a daňové správy (SENIAT) zadrželi 19 pušek uvnitř obchodního nákladního letadla na mezinárodním letišti Michelena ve Valencii, podle náměstka ministra pro prevenci a bezpečnost Endese Palencia.

Podle ministerstva byla objevena ukrytá vysoce kvalitní munice, 19 pušek se 118 zásobníky, stejně jako 90 rádií a šest mobilních telefonů. Zásilka byla pravděpodobně odeslána z Miami, Floridy dne 3. února. Orgány zahájily vyšetřování indentu.

Donald Trump, jenž komentoval krizi ve Venezuele během druhého setkání s Unií, uvedl, že Spojené státy stojí za Venezuelany při „jejich ušlechtilé snaze získat svobodu.“

Venezuelské úřady uvedly, že celou krizi vyvolal Washington a demokraticky zvolený prezident Nocolas Maduro obvinil Bílý dům z pokusu zorganizovat převrat v zemi bohaté na ropu, jenž oznámila ukončení diplomatických vazeb se Spojenými státy.

Trump prohlásil v nedělním rozhovoru s americkou stanicí CBS, že americká vojenská intervence do Venezuely je nadále možnou variantou. Venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza označil jeho prohlášení za důkaz, že Washington stojí za pokusem o státní převrat v latinskoamerické zemi.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Národní garda Venezuely zabavila „americké zbraně“ na letišti ve Valencii (fotografie)

  • Stejný scénář jako v Sýrii. Tajně podpořit občanskou válku a pak tajně shazovat z letadel výzbroj. Až bude občanská válka dostatečně nepřehledná, přijde invaze vojsk USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*