Národ na základě vašich hrozeb nevyhyne, pane Grygare

Národ na základě vašich hrozeb nevyhyne, pane Grygare

Představte si, že by si kterýkoliv ministerský předseda na nějakém summitu EU, který má vést ke schválení nějaké kokotiny, vzal slovo a pravil:

„Vážené soušky a souzi, už je toho na lidi v mojí zemi příliš. Každá společnost potřebuje nějaký řád, pokud má fungovat. Avšak to, co je předkládáno ke schválení, řád není, je to lumpárna a neřád. Evropští úředníci se stali stroji na chrlení buzerací a evropští lídři spokojeně vrní, že tak to má být. Včera dávali v České republice pohádku Tajemství staré bambitky. Je to o dvou rádcích – pitomých lotrech, kterým se zadařilo právoplatného krále a královnu vysílat za cestovatelskými zážitky a moc převzít do vlastních rukou. Co však mohou dva pitomí lotři způsobit v království, než zvyšování daní a zotročování lidí v pohádce a nedovolené vměšování se do uspořádání života v členských zemích v EU? Není to náhodou tak, že namísto toho, aby za blaho země zodpovídali právoplatně zvolení lídři členských zemí, alias král a královna, odstavila je evropská unie do role bezmozků kývačů s tím, že jejich apanáže jsou luxusní. Británie se brzy rozhodne, zda v tomto spolku zůstane, nebo zda půjde vlastní cestou. S velkou pravděpodobností pak budou v případě brexitu o podobném kroku uvažovat i další země. Nestálo by za to, vážení, začít jednat o tom, co je v EU špatně, co země a jejich občany dráždí a co nechtějí? Nestálo by za to předejít chaosu, který zákonitě nastane, pokud se exity stanou pravidlem? Jsou stávající lídři EU odborně a morálně způsobilí být těmito lídry, nebo jsou to nedovzdělaní političtí šplhavci, kteří jsou připraveni realizovat jakékoliv pokyny lobbyistů a mocných korporací na úkor Evropanů? Chceme, vážení ministerští předsedové čelit chaosu, který exity vyvolají, nebo se rozhodneme společně nalézt cestu z tohoto propletence nesmyslů?

A co je tedy v té EU tak špatně? Základ je v Evropské komisi, která se pasovala na tvůrce norem a členové komise mají zákaz ohlížet se na zájmy členských zemí, musí připravovat normy dle jakýchsi evropských pravidel, které však opět vytvořili nějací tendenčně uvažující a na vlastní cíle zaměření lotři. Funkční evropská komise však má sestávat z odborníků, kteří budou navrhovat pravidla v zájmu evropských občanů a pokud některá pravidla ta která země nepřijme, nic se neděje, nejspíše přijde o nějaké výhody a možná si to časem rozmyslí a dobrá pravidla později přijme.“

Ve zmiňované pohádce musel dát věci do pořádku královský princ, který z lásky ke svému děvčeti uviděl nepravosti nezastřeně. Není tam přece jen někde v tom evropském společenství nějaký princ, který se odhodlá Unii zachránit? Krásných a duchaplných dívek by v naší zemi našel spoustu.

Text reaguje na zvednutý prst pana Grygara v článku http://zpravy.idnes.cz/grygar-evropska-unie-brexit-d15-/domaci.aspx?c=A160617_175659_domaci_jj
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Národ na základě vašich hrozeb nevyhyne, pane Grygare

  • · Edit

    Grygara jsem obdivoval dokud se držel svého kopyta a byl astrofyzikem. Když se začal vyjadřovat k politice a uzurpoval si patent na jeden správný názor, jako předseda praspolku Sisyfos tak mi za něj bylo smutno. Bohužel je vidno, že se i poměrně inteligentní člověk může pomátnout a vzhlížet se ve vlasní domnělé bohorovnosti. Je to směšný tragéd a zasloužil by dostat jedním Bludným kamenem po zádech.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*