Nálet Amerikou vedené koalice zabil 20 iráckých provládních bojovníků

Nálet Amerikou vedené koalice zabil 20 iráckých provládních bojovníků

Nejméně 20 iráckých provládních bojovníků bylo zabito, když Amerikou vedená koalice cílila na jejich pozice v severním městě pod kontrolou militantů v blízkosti Mosulu, informovala místní média

Irácký zdroj, který hovořil pod podmínkou anonymity, uvedl, že vojenská letadla Amerikou vedené koalice zasáhla ve středu budovu v obci Kharaeb v regionu al-Qayyarah, který se nachází asi 300 kilometrů severně od hlavního města Bagdádu, přičemž zahynulo 20 iráckých kmenových bojovníků a pět dalších bylo zraněno, informovala agentura Shafaq news.

Zdroj dodal, že bojovníci byli členy klanu vedeného Sheikh Nazhan Lahibim.

Provládní síly se údajně shromáždily na místě, když došlo k útoku.

V prosinci loňského roku bylo zabito více než 20 iráckých vojáků a 30 zraněno při náletu americkou armádou.

Vedoucí bezpečnostního a obranného výboru iráckého parlamentu, Hakim al-Zamili, uvedl, že k incident došlo poblíž města al-Naimiya v západní provincii Anbar poté, co irácké vládní síly osvobodily od teroristů Islámského státu „strategicky důležitou oblast“.

Spojené státy a někteří jejich spojenci provádí letecké údery v Iráku od června 2014, kde údajně cílí na teroristy Islámského státu v severních a západních částech konfliktem sužované země.

Hrůzné násilí sužuje severní a západní části Iráku od té doby, co extremisté Islámského státu provedli v místě před více než dvěma lety ofenzívu a převzali kontrolu nad částí iráckého území.

Vojáci irácké armády a bojovníci spojeneckých jednotek se snaží získat zpět oblasti pod kontrolou militantů při jejich společných operacích.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: FARS)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nálet Amerikou vedené koalice zabil 20 iráckých provládních bojovníků

  • Po shromazdeni bojovniku Iraku nastalo jejich bombardovani letadly USA. Po Syrii dalsi dukaz, ze USA nepomahaji ve valce proti IS, ale podporuji IS. To je take duvod jejich pritomnosti v techto zemich, ackoliv je tam nikdo nezval!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*