Nahlášený pochod hrdosti heterosexuálů provokuje liberální média a Twitter

Nahlášený pochod hrdosti heterosexuálů provokuje liberální média a Twitter

Trojice američanů se jako skupina pod názvem „Super Happy Fun America“ rozhodla svolat provokativní pochod heterosexuálů. Je to žert upozorňující na pokrytectví v dnešní době ublížených obětí. Potrefená husa se ozvala okamžitě.

Samotný název Super happy fun America naznačuje, že jde hlavně o žertovnou provokaci. Ti i explicitně vysvětlují. Mají mít nárok i na pochod hrdosti heterosexuálů. Navrhují do zkratky LGBT přidat také písmeno „S“ jako „straight“ (anglicky „rovný“ – používáno pro heterosexuální orientaci).Ale běda – od The Washington Post po různé vytočené uživatele Twitteru se dočteme rozhořčení. Akce je opět vnímána se smrtelnou vážností. Kde mizí humor a schopnost si ze sebe udělat legraci, je jen rigidnost. Od naštvaných emocí a byrokratického dbaní na ublíženeckých teoriích až po agresivní násilné skupiny odhodlaných to „homofobům“ vysvětlit pěstí na tváři.

Akci, o které by se asi skoro nikdo nedozvěděl, tak udělali reklamu. A zároveň prokázali smysl této akce. Upozornit jak přes všechny řeči o toleranci se právě řada hlasitých lidí v LGBT komunitě stala ukázkovými netolerantními pokrytci.

Tvrdí, že takové hetero pochody jsou nenávistnými akcemi mající marginalizovat utrpení a opodstatnění pochodů různých sexuálních minorit.

Nemyslím si. Převažující LGBT narativ je plný netolerance. Někdy ho vidíme vyplouvat i právě vnitřními rozmíškami. Feministkami netolerujícími transgender muže. Transgender útočícími na feministky, nebo těmi queery, co se ohrazovali proti účasti transvestitů, nebo když někteří uvažovali, že by z LGBT mělo být vyškrtnuto písmeno „G“ – tedy gayové. Homosexuálové (mužského pohlaví) údajně už diskriminací netrpí, takže by měli být vyškrtnuti z LGBT.

Jistě se lidé s minoritní sexualitou nedají takhle v postojí paušalizovat, nicméně oni vokálnější zástupci „komunity“ vytváří právě takový obrázek. A ten je viditelný i právě v novinových článcích The Washington Post, The Huffington Post nebo například Rolling Stone či Vox. Právě řekněme liberální média jsou tím vokálnějším hybatelem obrazu o LGBT komunitě ve způsobu, jakým útočí právě např. na aktivity typu Pochod heterosexuálů.

The Huffington Post je popsal jako „ubrečené“ heteráky s „malinkatými nožičkami“, co truchlivě brečí, aby mohli mít taky svůj pochod hrdosti.

Kdo tu brečí a stěžuje si, asi musí posoudit každý sám. Pro dost lidí je to spíš sranda pomocí aktivistického humoru vyloženě provokovat potrefené husy. Že „pochod hrdosti heteráků“ nepřejdou tichým tolerantním mlčením, ale budou se proti němu hystericky ohrazovat a někteří volat po násilí na „bigótní“ extrémní pravici apod,, resp. po evidování účastníků hetero-pochodu, aby to lidem z takto vytvořeného seznamu mohli pak vytmavit (jak psali v článku Huffington Post).

Ve skutečnosti skupina 3 mužů jen vytvořila politickou satiru. Že o aktivitě tří lidí musí psát mainstream média (tónem, jako kdyby ohlásili pochod neonacisti), potvrdilo pokrytectví panující v souvisejícím aktivismu.

Svolatelé hetero pochodu přímo explicitně řekli, že jejich akce není namířena proti LGBT lidem. Má jejich pochody doplňovat, aby „byli pokryti všichni“. Podobně jako akce se slogany „Je v pořádku být bílý“.

Kdyby byla namířena proti gayům, lesbám a trans-lidem, asi by znepokojivé reakce byly pochopitelnější, ale je to evidentně jen žertovné volání po změně segregačního narativu kolem minorit, kde na jednu stranu chtějí být bráni jako normální, ale na druhou budují všelijaké koncepty a termíny ve snaze mít jakousi exkluzivitu, speciální zacházení, oddělenost.

Ve snaze se přiblížit veřejnosti často i trvají na poměrně složité terminologii, která není ani jasně vysvětlena. A všechno je uráží, tak aby si člověk vzal právníka, kdyby s nimi chtěl zapříst dialog.

Mimochodem jistý člověk tweetnul, že by „Pochod hrdosti heterosexuálů“ přejmenoval cibulkovsky na „Pochod zoufalé snahy pohřbít své vlastní gay myšlenky homofobií, protože nás nikdo jako děti nenaučil jak zacházet s našimi emocemi“ … zkráceně PZSPSVGMHPNNJDNJZSNE? Rejpnu si, že to je přesně, co dělají špatně ve svém PR, protože podobně dlouhé krkolomné názvy skutečně často vidíme 🙂

Celý kabaret doplňují allies heterosexuálové, kteří se jejich LGBT přátel ptají, jestli také jako heteráci mají právo se zúčastnit jejich LGBT pochodu – aby jim to nekazili. Jakoby podvědomě také cítili určitou atmosféru exkluzivity a netolerance, že možná nebudou vítáni? Někteří se na sociálních sítích obdobně dušovali, že nepůjdou na premiéru filmu Černý panter, protože nechtěli v kině „zabírat místo“, aby si „černý film mohli černí užít“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*