Nadace Billa a Melindy Gatesových je druhým největším dárcem Světové zdravotnické organizace

Nadace Billa a Melindy Gatesových je druhým největším dárcem Světové zdravotnické organizace

Za poslední desetiletí se Nadace Billa a Melindy Gatesových stala druhým největším dárcem Světové zdravotnické organizace (WHO).

Nyní však možná zaujali místo největšího dárce agentury.

Až do minulého týdne, kdy prezident Trump zastavil financování WHO ze strany Spojených států, jediný, kdo přispíval na organizaci více, než americký vláda, byla Nadace Billa a Melindy Gatesových.Dr Rath Foundation informuje: Abychom poskytli důkaz, že nezávislost Světové zdravotnické organizace (WHO) byla vážně ohrožena, dokument výročního zasedání Světového zdravotnického shromáždění (WHA), rozhodovacího orgánu Světové zdravotnické organizace (WHO), nám odhaluje detaily, odkud pochází financování organizace. V průběhu roku 2017 byla celková částka peněz poskytovaná Světové zdravotnické organizaci zeměmi překročena částkou pocházející od nestátních subjektů, včetně farmaceutického průmyslu. Nadace Billa a Melindy Gatesových přispěla částkou 327 milionů dolarů do obecných a svěřeneckých fondů WHO, čímž se stala celkově druhým největším dárcem. Jediné dary do těchto fondů vyšší než od Gatesovy nadace pocházely od vlády Spojených států.

Peníze, které země daly do obecných a svěřeneckých fondů Světové zdravotnické organizace, dosáhly v roce 2017 výše 1,06 miliardy dolarů. To bylo méně než příspěvky nestátních subjektů, které činily 1,08 miliardy dolarů. Spolu s Nadací Billa a Melindy Gatesových byly dalšími významnými zdroji financování Evropská komise v Bruselu, která poskytla více než 84 milionů dolarů; „Globální fond pro boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii“, organizace, která přispěla více než 16 miliony dolarů; a UNITAID, další organizace podporující používání léčiv, která poskytla téměř 30 milionů dolarů.

Dary lékárenského a chemického průmyslu pro WHO

Mnohonárodnostní farmaceutický a chemický průmysl a jejich investoři figurují na seznamu dárců WHO. V průběhu roku 2017 přispěly peníze do obecného fondu WHO těmito prostředky:

Dalšími významnými dárci WHO v průběhu roku 2017 byly banky, soukromé nadace s vazbami na farmaceutický průmysl a společnost George Sorose Open Society Institute.

Vzhledem k tomu, že příspěvky poskytnuté Světové zdravotnické organizaci (WHO) Nadací Billa a Melindy Gatesových nyní překračují příspěvky všech národních vlád na Zemi kromě Spojených států, Světová zdravotnická organizace zjevně již nemá žádnou samostatnost v oblasti zdraví. Vzhledem k tomu, že obchodovala se svou vědeckou důvěryhodností pro financování z obchodních zájmů, nelze jí věřit v radách ohledně prevence a kontroly nemocí.

V této situaci není těžké si představit, že pokud by Gates někdy hrozil, že stáhne své gigantické financování, WHO nevyhnutelně změní svou politiku, aby vyhovovala jeho vůli. Opravdu se říká, že jmenování Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse v roce 2017 za nového generálního ředitele WHO bylo provedeno s podporou Gatese.

Je zřejmé, že poté, co svou duši prodala Gatesovi a dalším obchodním dárcům, WHO již nereprezentuje zájmy pacientů. Nastal proto čas, aby byla organizace nahrazena novým globálním orgánem, jehož úkolem je učinit z preventivního zdraví lidské právo. Dosažení tohoto cíle bude vyžadovat vytvoření organizace, která bude skutečně nezávislá. Pro to, aby takový orgán uspěl, bude nezbytné vyhnout se chybám, které učinila WHO a její vůdci.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*