Na Ukrajině je občanská válka, ruská invaze by vypadala jinak, míní Zeman

Na Ukrajině je občanská válka, ruská invaze by vypadala jinak, míní Zeman

Zemanta Related Posts Thumbnail

Prezident Miloš Zeman nevnímá konflikt na východě Ukrajiny jako ruskou invazi, ale jako občanskou válku. Slovům ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova, který tvrdí, že na Ukrajině žádní ruští vojáci nejsou, prý věří. Invaze by prý ostatně vypadala jinak.

„Máte-li na mysli občanskou válku na Ukrajině, tak je především ji potřeba pravdivě pojmenovat a říci poctivě, že to opravdu je občanská válka. Samozřejmě, že se z ní může stát i ruská invaze, ale v této fázi je to občanská válka mezi dvěma skupinami ukrajinských obyvatel,“ uvedl Zeman v pořadu Pressklub, který bude Frekvence 1 vysílat v neděli.

Jeho slova jsou v rozporu s vyjádřením vedení NATO, premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) nebo ministra obrany Martina Stropnického (ANO), podle jehož informací na východě Ukrajiny bojuje kolem 5000 ruských vojáků. Podobně vnímají situaci i představitelé dalších západních zemí.

Postoj Zemana, který se podobně vyjádřil i na summitu NATO ve Walesu, ve čtvrtek nepřímo kritizoval například švédský ministr zahraničí Carl Bildt. „Nevím, jestli existuje česká zpravodajská služba, máte ji? Mohl by se zeptat jich,“ navrhl Bildt před novináři na adresu českého prezidenta. Zeman také prohlásil, že bude žádat jasné důkazy o ruské přítomnosti na východě Ukrajiny. Celý článek 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Na Ukrajině je občanská válka, ruská invaze by vypadala jinak, míní Zeman

  • Milosi Zemane, koukej se informovat o tom, jak to bylo na Majdanu a co se na Ukrajine deje. Fasisticka loutkova vlada je rizena USA a vede zemi k upadku. K tomu slouzi i usporna opatreni, ukladane MMF. Povede to k obcanske valce mezi neonacisty, kteri maji zbrane a jsou podporovani USA a CIA a ostatnim obyvatelstvem. Jako alternativa jsou svobodne volby, kterou ovsem USA nepripusti., protoze Ukrajinci a tam zijici Rusove (50%) chteji s Ruskem spolupraci, ne valku!!!!!!!

  • Ani Zeman nevi, ze na Ukrajine zorganizovala puc na Majdanu CIA s pomoci neonacistu z uskupeni Pravy sektor, Svoboda, Banderovcu. Zvolenou vladu nahradili loutkovou, kterou ridi USA. Janukovic musel uprchnout do Ruska a je dosud stale zvolenym prezidentem v exilu. Jak to bylo se doctete v knize investigativniho novinare F.W.Engdahla ‚Der Krieg in der Ukraine‘. Dostanete na amazon.de. Tam neni obcanska valka, tam je fasisicka neonacisticka vlada oligarchu, ktera terorizuje obyvatelstvo, hlavne etnicke Rusy. Kniha popisuje cely prubeh od jednani EU s Janukovicem az po situaci dnes. Roli USA a CIA, Nulandove a finacovani 4 miliardami $. Po tomto puci byl Putin nucen reagovat, jinak by ztratil Krym a Ukrajina by se stala clenem NATO a EU. Na Krymu by byla ted zakladna NATO a Rusko bylo odriznute od Cerneho more. USA se tak podarilo vrazit klin mezi Ukrajinu a Rusko, Putin je ted za to zloduch (ne USA!!!) a na Rusko uvalily USA vsude sankce! Znovu opakuji, Putin byl ke svemu jednani donucen pucem na Majdanu, ktery ridily USA a podporovali odstrelovaci vyskoleni v Polsku na zakladne NATO!!!! Ti zabijeli se strech civilisty a policisty, snazici se delat poradek!
    Verejnost se tuto pravdu stale jeste nedozvedela, ani Zeman ji nezna, podle jeho vyjadreni soude. Ta vec mela se strany USA jeste jeden plan, ktery USA nevysel. Behem Majdanu masakrovali neonaciste etnicke Rusy, ze jich pres 800 tisic muselo uprchnout do Ruska. USA pocitaly s tim, ze Rusko bude na jejich ochranu na Ukrajine intervenovat a USA a NATO pak vyhlasi Rusku jako agresorovi valku. Putin do teto pasti ale nevlezl a tak nas zachranil pred 3. svetovou valkou. Zidovska politika podrazu a spolupraci s nacisty a organizaci puce nam ukazuje zvracenost politiky USA naprosto jasne. Je mediemi stale utajovana, jako prave duvody zniceni Lybie, Syrie, atd.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*