Mýtománie Jaromíra Štětiny

Mýtománie Jaromíra Štětiny

Jaromír Dinosaurus Štětina po kyjevském brodění se v tratolišti krve přichází s dalším bájným mýtem. „Kágébák“ Putin prý s někým hrál „mač“ s cílem znemožnit volby ukrajinského prezidenta. Dle Jaromíra Štětiny Putin tento mač prohrál. Po hrozbě amerického imperialismu Štětina přichází s hrozbou imperialismu ruského.

Není etické komentovat výroky mýtomaniaků a u tohoto případu to ani není potřebné. Těžko si totiž lze představit situaci, jak se lidé v Slavjansku, Doněcku, Kramatorsku, Oděse, Mariupolu a v dalších městech a vesnicích, na Putinův příkaz nechávají vraždit trestními oddíly ukrajinské Národní gardy a těžkou technikou ukrajinské armády, aby zabránili volbám, kterých se nakonec stejně nezúčastnili nebo je vhozením nevhodně upravených lístků bojkotovali.

Často si kladu otázku, zda jsme ještě svobodnými lidmi, nebo se z nás vlivem dlouhodobé systematické propagandy materiálních hodnot a konzumního způsobu života staly stroje na přežití? Máme ještě schopnost předem rozpoznat, co nám prospívá a co nás poškozuje?

Umíme sami odlišit dobro od zla, nebo už jen slepě přijímáme a dále papouškujeme to, co se nám za dobro  či zlo označí? Stále více sedáme na lep starým Ahrimanským trikům, jako jsou „vyvolat problém a pak přijít s řešením“ a „zloděj křičí, chyťte zloděje“, aniž bychom si vyvodili vlastní názor z prostého porovnání faktů. Pro uvědomění si jak na tom jsme, přináším deset příkladů k rozpoznání dobra.

Dobro nevede silné řeči a nechvástá se svými mocenskými zbraněmi.

Dobro neútočí silou, ale usiluje o dohodu, místo konfrontace chce dialog.

Dobro neobviňuje, ale přináší konkrétní soudní žaloby na porušení práva a trvá na konání řádného procesu. Neříká lžete, chce důkazy.

Dobro nemanipuluje, ale přináší lidem čisté nezkreslené informace o tom, co se stalo a co si o tom myslí všechny zainteresované strany.

Dobro nevyhrožuje sankcemi, ale poskytuje humanitární pomoc.

Dobro nevyzývá jiné země ke zbrojení, vyzývá k odzbrojení.

Dobro neschvaluje nasazení armády proti civilnímu obyvatelstvu, naopak s tím důrazně nesouhlasí.

Dobro neusiluje o mocenský vliv v jiných zemích, ale o oboustranně výhodnou spolupráci.

Dobro peníze nepůjčuje, ale daruje. Půjčka slabší zemi není dobro, ale chladný ekonomický kalkul k jejímu ovládnutí.

Dobro o sobě nedává hlasitě vědět a zcela nezištně pomáhá slabším a postiženým.

Je-li dobro tam, kde je Bůh, potom tam, kde je Bůh, musí být i Putin, jelikož výše uvedené projevy dobra během západem vyvolané ukrajinské krize prokazatelně realizoval. Z těchto důvodů jej čistí lidé tolik milují a zvrhlí nenažranci tolik nenávidí…


„Je celkem jedno, kdo byl zvolen. Důležité a základní je, že se volby s takovou národem vysoce deklarovanou vysokou účastí uskutečnily. Navzdory Putinovi, který se agresí na východě země pokusil je znemožnit. Kágebák tenhle mač prohrál.“

Autorem textu v uvozovkách je Jaromír Štětina, údajný aktivní spolupracovník komunistické StB, který jej uveřejnil na svém facebookovém profilu.

Josef Votípka

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*