Může se virus eboly dostat do Evropy?

Může se virus eboly dostat do Evropy?

Virus eboly nyní, v zatím nevídané síle, decimuje Afriku. „Nynější rozšíření viru eboly vykazuje nejhorší ukazatele od okamžiku jeho objevení v Zairu v roce 1976 a není v silách odborníků, aby byli schopni něco udělat“, říká Němec Bart Janssens z organizace Lékaři bez hranic. Projevy viru eboly byly již zaznamenány i v Evropě: příznaky se objevily u lidí, kteří z Afriky přijeli.

Jedná se o Německo, Itálii a o Španělsko. Hygienické služby a policie ale nepotvrzují, že by u lidí skutečně byl objeven virus Ebola. Pacienti byli umístěni do karantény a nyní se o ně starají zaměstnanci speciálních jednotek policie v ochranných oděvech, kteří se nyní, soudě, podle všeho, nacházejí v režimu neustálé pohotovosti. WHO a její specializované oddělení pro virus Ebola v Ženevě neodpovídá na otázku, zda tato infekce do Evropy skutečně přišla. V tiskovém oddělení policie oznámili, že se o Ebolu nejedná. Nicméně, celá řada zdrojů v Německu, Španělsku a Itálii hovoří o tom, že se virus Ebola na kontinentu projevil. Potvrzení přítomnosti viru je komplikováno tím, že jeho příznaky se podobají malárii. Je možné, že by se evropské úřady snažily všemi silami informaci o ebole utajit?

Foto: en.wikipedia.org
Foto: en.wikipedia.org

Na ostrov Lampedusa každý týden připlouvají tisíce uprchlíků a italští námořníci se snaží o provedení co možná nejdůkladnějších lékařských prohlídek. 30. července na Twitteru napsali o podezřelém případu infekčního onemocnění na lodi Orione, avšak úřady přítomnost viru Ebola nepotvrdily. List Palermo napsal o tom, že na jednom z plavidel byly nalezeny mrtvoly 30 lidí, kteří pravděpodobně zemřeli na otravu oxidem uhelnatým. 30. června italští novináři také napsali, že WHO se rozhodla uvalit karanténu na všechny migranty kvůli potenciálnímu nebezpečí v souvislosti s tím, že by mohli být nakaženi virem Ebola. Na konci června objevili příslušníci španělské občanské gardy na letišti ve Valencii Guinejce s podezřením na horečku ebola. Píše se to ve článku The Spain Report z 25. června. Guinejec byl hospitalizován.


Ať už to je jak chce, některé zdroje přítomnost viru Ebola na evropském kontinentu potvrzují. 5. července se v reportáži Euronews hovořilo o zesílení epidemie.

zdroj : http://czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*