Multikulturní Malmö: Policie zneškodnila několik výbušných zařízení

Multikulturní Malmö: Policie zneškodnila několik výbušných zařízení

Policie v Malmö zneškodlila několik zařízení v jižním švédském městě, které byly později potvrzeny jako výbušniny.

Důstojníci byli informováni o prvním zařízení před vchodem do budovy ve Fosii, nedaleko známé „zranitelné“ no-go zóně v Rosengårdu, informuje švédská stanice SVT.Místní policejní mluvčí Evelina Olssonová uvedla, že objekt byl nalezen „u vchodu do společnosti se sídlem v průmyslové zóně v Malmö“.

„Obsadili jsme poměrně velkou oblast a národní jednotka pro odstraňování bomb je na místě spolu s několika policejními hlídkami a pracuje na případu. Požádali jsme lidi v okolních budovách, aby zůstali doma, “dodala Olssonová.

Krátce po 14 hodině mohli obyvatelé a dělníci v této oblasti vyjít ven, protože situace byla považována za bezpečnou.

Zaměstnanec podniku v této oblasti uvedl, že bylo nalezeno více výbušných zařízení, což Olssonová později potvrdila. „Zjistili jsme, že zde bylo několik předmětů s výbušnými látkami. Národní jednotka pro odstraňování bomb zneškodnila tyto objekty na místě a nyní je převzala forenzní technologie,“uvedla.

Další svědek řekl švédským novinám Sydsvenskan, že každý objekt, kterých bylo údajně pět, vypadal jako termoska, na které byly nalepeny bílé tyčinky.

Noviny uvádí, že zločinecké gangy ve městě již dříve používaly termosky jako domácí bomby.

Švédsko v roce 2019 zaznamenalo prudký nárůst explozí a bombových útoků po celé zemi, podle některých odhadů až o 45 procent.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Fredrik Sandberg/TT)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*