Muhammad Ali ml.: Black Lives Matter jsou rasisté – můj otec by podporoval Trumpa

Muhammad Ali ml.: Black Lives Matter jsou rasisté – můj otec by podporoval Trumpa

Jediný biologický syn Muhammada Aliho tvrdí, že jeho otec by podporoval prezidenta Donalda Trumpa a byl by proti hnutí Black Lives Matter, které označil za „rasistické“.

Muhammad Ali se během svého života postavil proti nespravedlnosti, ale Muhammad Ali mladší říká, že jeho táta, který podporoval znovuzvolení Ronalda Reagana, by byl znepokojen tím, jak se protesty po smrti George Floyda obrátily v násilí a rabování.

„Neničte to tady… Můžete pokojně protestovat,“ řekl pro deník The Post.„Můj otec by řekl: Nejsou nic jiného než ďáblové. Můj otec by řekl: na všech životech záleží. Nemyslím si, že by s nimi souhlasil.“

Ohledně hnutí Black Lives Matter, Muhammad Ali ml. řekl: „Myslím, že je rasistické“.

„Nejde jen o životy černých, jde i o životy bílých, o životy Číňanů, o všechny životy, jde o životy všech. Bůh miluje každého – nikdy by nikoho nevyčlenil. Zabíjení je špatné bez ohledu na to, kdo to je, “řekl Ali během hodinového rozhovoru s deníkem The Post.

NYPost napsal: Co se týče policejní brutality, Ali obecně bránil vymáhání práva.

„Policie se neprobudí a nepomyslí si – dnes zabiju nějakého neg… nebo nějakého bílého muže. Jen se snaží dostat se v pořádku zpátky domů ke své rodině.“

Když mluvil o Floydově zabití bílým policistou v Minneapolis, Ali řekl: „Důstojník udělal chybu, když zabil tuto osobu, ale lidé si neuvědomují, že existuje více záběrů, než ty, které ukázali. Ten chlap vzdoroval zatčení, důstojník vykonával svou práci, ale použil nesprávnou taktiku. “

Ali souhlasí s prezidentem Trumpem, že Antifa během protestů vyvolala násilí a měla by být označena za teroristickou organizaci.

„Neliší se od muslimských teroristů. Všichni by měli dostat to, co si zaslouží. Oni kur.. podniky, mlátí nevinné lidi v sousedství, rozbíjí policejní stanice a obchody. Jsou to teroristé – terorizují komunitu. Souhlasím s mírovými protesty, ale Antifa, ta musí v této věci zabít každého.“

„Black Lives Matter není pokojný protest. Antifa to nikdy nechtěla mírumilovně. Všechny bych je poslal pryč. “

47letý Ali je otcem dvou dětí, žije v Hallandale Beach na Floridě a v posledních letech se snažil o to, aby konečně začal pracovat jako zahradník a stavební dělník. Dříve uvedl, že z majetku po svém otci, který je odhadován na 60 miliónů dolarů, dostává pouze měsíční příspěvek ve výši 1000 dolarů.

Muhammad Ali měl devět dětí se čtyřmi manželkami- Muhammada ml., osm dcer a adoptovaného syna Asaada Amina. Ali ml. byl čtvrtým narozeným s první manželkou Belindou Boydovou, která konvertova k islámu a nyní se nazývá Khalilah Ali.

Poté, co se vysloužilý šampion oženil se svou poslední manželkou Lonnie Williamsovou v roce 1986, začal se vztah mezi synem a otcem hroutit a v poslední dekádě Aliho života se úplně rozpadl. Ali obviňuje svou nevlastní matku z odcizení.

Zatímco Ali strávil poslední dny na svém statku ve Scottsdale v Arizoně, Ali ml. žil v špinavém dvoupokojovém bytě v Englewoodu v chicagské South Side. Krátce po smrti svého otce 3. června 2016 se rozvedl se svou manželkou Shaakirou.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*