Možný papežův nástupce tvrdí, že masová migrace je ve skutečnosti invazí a povede k zániku Evropy

Možný papežův nástupce tvrdí, že masová migrace je ve skutečnosti invazí a povede k zániku Evropy

Robert Sarah, africký kardinál, který slouží jako vedoucí liturgické kanceláře Vatikánu, je v tradicionalistických kruzích často označován jako jejich naděje, že jednoho dne bude následovat papeže Františka.

Ti, kdo se snaží používat Bibli k prosazování migrace, prosazují „falešnou“ interpretaci písma, řekl kardinál Sarah v novém rozhovoru s francouzskou publikací Valeurs Actuelles.

Kardinál také označil masovou migraci za „novou formu otroctví“.Kardinál často čeří vodu díky svým konzervativnějším postojům k liturgickým praktikám, islámu, migraci a dalším otázkám.

Jeho postoje jsou v plném znění ve francouzském článku, v němž Sarah z Guineje odsuzuje kněze a biskupy, kteří říkají „zmatené věci, vágní, nepřesné, aby unikli kritice a oženili se s hloupým vývojem světa.“

Ohledně Evropy, Sarah tvrdí, že církev by neměla spolupracovat s rostoucím přijímáním politiky masové migrace na tradičně křesťanský kontinent.

„Všichni migranti, kteří přijedou do Evropy, jsou bez peněz, bez práce, bez důstojnosti…To je to, co chce církev? Zeptal se.

„Církev nemůže spolupracovat s touto novou formou otroctví, z níž se stala masová migrace. Pokud bude Západ pokračovat po této fatální cestě, existuje velké riziko, že v důsledku nízké porodnosti zmizí, bude napaden cizinci, stejně jako Řím napadli barbaři.“

„Moje země je převážně muslimská. Myslím, že vím, o čem mluvím,“ dodal.

Sarahovy komentáře jsou v ostrém rozporu s komentáři papeže Františka na toto téma. František opakovaně zdůrazňoval hodnotu migrace a povzbuzoval evropské země zejména k tomu, aby otevřely své hranice pro vlny migrantů pocházejících z třetího světa.

Papež František minulý týden hovořil v Maroku, hlavním cílovém místě pro migranty subsaharské Afriky, kteří se snaží dostat do Evropy přes Španělsko, a často zmiňoval právě migraci.

„Problematika migrace nebude nikdy vyřešena postavením překážek, podněcováním strachu z druhých nebo odepřením pomoci těm, kteří legitimně usilují o lepší život pro sebe a své rodiny,“ prohlásil papež František.

Sarah je mnohem skeptičtější k tomu, zda by měla být mrkev otevřená přistěhovalectví.

Citoval příklad Polska, katolické země, která má přísnou imigrační politiku a uvedl, že ho vyzval, aby neobětovalo svou polskou a katolickou identitu „na oltáři technokratické a bezstátní Evropy“.

„Může svobodně říkat Evropě, že každý byl stvořen Bohem, aby byl umístěn na určitém místě, se svou kulturou, tradicemi a historií,“ řekl deníku. „Tato současná touha globalizovat svět potlačováním národů, specifičnosti, je čistým šílenstvím“.

Kardinál v rozhovoru vyzval Evropu, aby se vyhnula objetí materialismu a nezapomněla na své křesťanské dědictví a varoval, že by to mohlo vést k zániku samotné Evropy.

„Pokud Evropa zmizí a s ní neocenitelné hodnoty starého kontinentu, islám napadne svět,“ řekl Sarah. „A zcela změníme kulturu, antropologii a morální vize.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*