Moskva připomněla USA, že všechny chemické zbraně byly ze Sýrie odstraněny v roce 2014

Moskva připomněla USA, že všechny chemické zbraně byly ze Sýrie odstraněny v roce 2014

Ruské ministerstvo zahraničí připomnělo Spojeným státům, že všechny chemické zbraně byly ze Sýrie odvezeny do poloviny roku 2014 s pomocí Washingtonu.   

Rusko považuje prohlášení amerického viceprezidenta Mika Pence, který prohlašoval, že Moskva a Damašek údajně nesplnili svou povinnost zničit syrský arzenál za neopodstatněné, uvedl ministerstvo.

Pence nemá žádný důvod k tomu, aby tvrdil, že dohoda z roku 2013 o zničení syrských chemických zbraní selhala.

Pence ve středu komentoval zprávy a použití smrtících chemických zbraní v provincii Idlib a obvinil ze „selhání minulé americké vedení a uvedl, že jsou Sýrie a Rusko odpovědné za to, že nesplnili sliby zničit všechny chemické zbraně“.

„V tomto případě máme co dočinění nejen s nezodpovědností, ale také s nedostatkem znalostí v této otázce. Nová americká administrativa teprve nedávno začala přezkoumávat svou politiku. Až bude tento proces u konce, doufáme, že závěry, které uslyšíme od těchto představitelů, budou přesnější. Neexistuje žádný důvod k tomu tvrdit, že dohoda z roku 2013 mezi Ruskem a USA nevyšla,“ uvedl vedoucí oddělení MZV RF pro otázky nešíření a kontroly zbraní Michail Uljanov.

Uljanov také uvedl, že „od poloviny roku 2014 jsou všechny chemické zbraně odvezeny ze syrského území.“

„Hlavní zátěž padla na Damašek a Rusko. Ale USA také významně přispěly,“ poznamenal Uljanov s tím, že celková spolupráce mezi Ruskem a USA byla celkové velmi úspěšná.

Rusko doufá, že USA budou podporovat návrhy Moskvy na rezoluci Rady bezpečnosti OSN po chemickém útoku v provincii Idlib. „Doufáme, že americká strana podpoří náš návrh, pokud má však ve skutečnosti zájem zjistit pravdu.“

„Rád bych doufal, že najdeme vzájemné přijatelné řešení v Radě bezpečnosti OSN. Učinili jsme naše návrhy.“

Moskva uvedla, že je předčasné obviňovat syrskou vládu z použití chemických zbraní v provincii Idlib a že Rusko trvá na provedení plnohodnotného šetření.

V roce 2013, syrské úřady se dohodly na převedení svých uskladněných chemických zbraní pod mezinárodní kontrolu a jejich následnou destrukci, tak, aby se zabránilo jejich zneužití militanty působícími v zemi.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Moskva připomněla USA, že všechny chemické zbraně byly ze Sýrie odstraněny v roce 2014

  • Trump se odkopal, jeho maska spadla. Cetl jsem o nem knihu a myslel jsem si, ze je to hanopis. Nebylo tam na nem nic pozitivniho a to mne v tom utvrdilo. Ted zijistuji, ze ta kniha ukazuje jeho skutecny obraz. Trump je produktem americke spolecnosti nahore: Neustale lavirujici, menici nazory ze dne na den, mstivy jako Zeman, naprosto necitelny a nepredvidatelny. Je ovladan jako vsichni prezidenti financnimi a zbrojarskymi koncerny, prosazujicimi valku. CIA, FBI, NAS jsou zde proto, aby prezidenta dostaly tam, kde ho tyto koncerny chteji mit. A kdyz nebude delat to, co od neho chteji, zabiji ho jak JFK. Musel vedet do ceho jde. Z jeho slibu neni uz skoro nic. Jeho partaj mu dela problemy. Nejenom jeho vinou. A ted tohle. Je to pokracovani zlocinnych agresi USA jako v Iraku, Lybii, usw. Napadli suverenni stat bez varovani na zaklade neoverenych tvrzeni. On k tomu dal rozkaz. Trump je ted i valecny zlocinec, zemrelo tam pres 50 lidi. Jak jste si vsimli, pocty obeti se pri americkych bombardovani zamlcuji. Pranyruji se jenom ty jejich protivniku. USA maji vsude media pod kontrolou a propaganda pripravuje lidstvo na valku. Bude se valcit v Evrope, ne v Americe, tu si oni zpustosit nedaji. Muzete dal volit Sobotku, Merkelovo, Macrona. Vsechno jsou americke loutky, schvalujici tuto agresi. Aspon zemrete rychle. Proti agresim USA ve svete nejsou zadne protesty, protoze je nikdo nefinancuje. Sorosovi to takhle vyhovuje. ostatni jedou radsi na chatu, nebo jdou do hospody.

  • Tohle je podle mě trochu jinak. Všimnite si zásadní věci, ty útoky proběhly hned po tom, co SI Pching přijel na návštěvu USA a hned jak je Trump udělal, tak MCCainovo srdce zaplesalo. Je dost dobře možné, že je s ním Trump domluvený kupuje čas, potřebuje aby mu dali militaristi chvíli klid než je připraví o moc. Kdyby byl s nimi, povolil by podle mě už při kampani. Navíc představte si jaký tento útok bude mít dopad, pokud se podaří odvrátit válku – Půlka raket spadne než vůbec doletí a kalibry mají úspěšnost 100% po tomto představení, kdo bude chtít us techniku? Nikdo, což přímo oslabí militaristy.

    Jedno je jisté, figurky z británie, francie merkel aspol je ztráta času poslouchat, ti se na tu hru jen dívají.

  • Smrdi to valkou. USA pro valku s Ruskem podnikaji vse, aby ho do valky zatahly. Evropa bude pritom znicena. Pokud lide nepujdou demonstrovat do ulic, bude brzy konec. Neni proti tomu obrana, protoze cely zapadni svet maji USA v kapse.

  • CIA nezbylo nic jiného. Potřebovala Trumpovy postoje otočit. Není to nic nového – Irák, Kuvajt, Libye – vždy byla na začátku provokace a lež CIA. Kdyby Trump spolupracoval s Ruskem, byl by IS rychle poražen. To se mnoha mocným v USA rozhodně nehodí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*