Moskva nedovolí, aby NATO vtáhlo Rusko do nesmyslné konfrontace

Moskva nedovolí, aby NATO vtáhlo Rusko do nesmyslné konfrontace

Moskva nedovolí, aby NAT vtáhlo Rusko do nesmyslné konfrontace, prohlásil ve čtvrtek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.  

„Pozorujeme nebývalý nárůst vojenských aktivit od konce „studené války“ a přítomnosti NATO na tzv. Východní straně aliance s cílem zavedení vojenského a politického tlaku na Rusko. To vše je doprovázeno agresivní a propagandistickou kampaní k démonizaci Ruska,“ prohlásil Lavrov při projevu na mongolském ministerstvu zahraničí.

„Rusko nemá žádné plány a nebude vtaženo do nesmyslné konfrontace, a jsme přesvědčeni, že neexistuje žádná rozumná alternativa k oboustranné výhodné společné evropské spolupráci v oblasti bezpečnosti na základě neoddělitelné bezpečnosti s podporou mezinárodního práva,“ dodal Lavrov.

Rusko opakovaně odmítlo obvinění z vměšování do ukrajinských záležitostí a zdůraznilo, že vojenská expanze NATO a zvýšená přítomnost v blízkosti ruských hranic podkopává regionální bezpečnost.

 

(SPU/ Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto: PressTV)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Moskva nedovolí, aby NATO vtáhlo Rusko do nesmyslné konfrontace

  • Problém je ten, že Evropa nemá jednoho silného opozičního politika, který by se postavil proti zvůli EU. Musí asi vyjít z Německa, možná i z Francie, kde bývalo vždy nejsilnější vliv na celoevropskou polititiku. Zbavímeli se bláznivé Merklové a přijdeli po ní nebojácný opoziční politik, lid Evropy půjde za ním. EU je jen domeček na kuří noze a snadno se převrhne, vždyt nic pořádně v EU nefunguje. Škoda že se zatím takový politik nenašel, který by se jim postavil!!!!

  • USA může před krachem zachránit jen válka Evropy proti Rusku. Naštěstí ani Rusko ani evropské země o takovou válku nemají zájem. USA se budou ještě snažit válku iniciovat, ale doufám, že dříve zkrachují. Státní dluh USA už dávno překročil 100 % HDP, dluhy korporací jsou neudržitelné. Američtí investoři už přestávají US ekonomice věřit. Ze dvou válek v Evropě USA ekonomicky těžily a doufají, že se to bude opakovat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*