Mohlo by dnešní Německo vést válku? Pochybuji.

Mohlo by dnešní Německo vést válku? Pochybuji.

Nemluvme o morálně-politických aspektech případné války ani o výzbroji a síle Bundeswehru, ale jen a pouze o organizačně – logistických problémech takového podniku. Ty, k nevůli zbytku světa zvládla Hitlerova Třetí říše bezchybně.

A to, že pak byla poražena, je pro naše uvažování druhotné. V každém případě Hitlerova válečná mašinerie fungovala skoro až do naprostého zničení.

A současné Německo? Člověk má prostě dojem, že by ani nebylo schopné to rozjet. Je totiž pod tlakem několika okolností, které ho ochromují.

Jednak je to těžká kocovina z Holocaustu a z druhé světové války obecně a pak také multikulturalismus, antirasismus a přehnaná politická korektnost.

Je to k nevíře. Spolkový ministr vnitra Thomas de Meiziér  měl včera tiskovku a mně to připadalo jako když Spejbl a Hurvínek jsou na návštěvě v Kocourkově. Pan ministr netušil, kolik je mezi migranty žen. Opravdu složitá otázka v době EET v Česku.

Ilustrační obrázek Foto: AP
Ilustrační obrázek Foto: AP

Opravdu nevím, jestli si pan ministr dělal z těch novinářů prdel, ale on s vážnou tváří prohlásil, že ta roztříštěnost v registraci uprchlíků přestane, že někdy od jara budou ta data soustředěna někam, ale že to je velmi složité a časově náročné.

To si z nás pan ministr asi dělá kozy. Při současném stavu IT musí přece i Německá policie mít centrální databázi nejen německých občanů, ale i všech občanů pobývajících legálně na území Spolkové republiky Německo. Nechci to protahovat, takže otázka: Proč nebyla využita tato databáze?

A i další kroky německé vlády obecně a německé policie konkrétně mi připadají jako naschvál. Tak jsem se v pěkném článku Patriky Judy V Německu se zvedá tsunami násilí a kriminality dočetl, že policie ty skupiny migrantů monitorovala.

A co vymonitorovala? Asi nic, jinak by na těch kritických místech v Kolíně n.R. a jinde musela být. Vždyť přece také někdo z toho davu napadených, někdo z přihlížejících musel vytočit 112.

A policie na to co? Hrála mrtvého brouka, aby se nedalo říci, že je rasistická. A přesně tak to je i u nás.

Spojený Sojuz Americký je našim učitelem a vzorem a s ním také na věčné časy. Tak, jak to, že USA mohou říci: Vezmeme třeba 30.000, dobře prověřených uprchlíků ze Sýrie a šmytec. Konec, brána se zavírá.

A proč, pokud žadatel o azyl nebo dokonce již azylant, porušuje německé zákony, není prostě deportován? Jistě, ono se řekne, že ho jeho domovská země nechce nebo dokonce není známo, ze které země pochází.

Staré dobré úsloví ale říká: kdo chce, hledá si způsoby, kdo nechce, hledá si důvody.

A německá vláda spolu s EU většinou hledají důvody, proč to nejde. Proč nejde domluvit se s Tureckem na nějaké rozumné sumě Euro za každého navrátilce a vždy, když bude dost osob pro deportaci, tak je posadit do vojenského letadla a šup s ním zpět.

Kruté? Ne, kruté je snášet kriminální výstřelky imigrantů. To je kruté. Bohudík, zatím jen v Německu, ale po nějaké době to zákonitě přeskočí i k nám. Přijedou se pobavit do Teplic a místo, aby si to zaplatili v bordelu, budou tam v noci znásilňovat.

Podívejte se na tento seznam osob deportovaných z USA. Není úplný, jsou tam jen známější osoby. A já znovu říkám: Proč velká americká demokracie toto umí a naše, bohužel domovská EU, nikoli.

List of people deported or removed from the United States

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*