Moderna bude jako první testovat vakcíny proti COVID na dětech od 6 měsíců do 11 let

Moderna bude jako první testovat vakcíny proti COVID na dětech od 6 měsíců do 11 let

Americká farmaceutická firma Moderna zahájila testy své vakcíny Covid-19 na dětech ve věku od pouhých 6 měsíců do 11 let.

Moderna oznámila, že v rámci studie fáze 2/3, nazvané Studie KidCOVE, podala první dávky injekce dětem. Studie ve spolupráci s Národním ústavem zdraví (NIH) má za cíl očkovat 6 750 dětí ve věku od 6 měsíců do méně než 12 let.

V prosinci zahájila společnost Moderna studii své vakcíny proti koronaviru na dospívajících ve věku 12-17 let, výsledky studie se očekávají na jaře. Tato nová studie bude první, kdy bude kojencům podána jakákoli vakcína proti Covid-19.Generální ředitel společnosti Moderna Stephane Bancel v prohlášení poděkoval partnerům společnosti za podporu a uvedl, že je rád, že může zahájit proces, jehož se zúčastní zatím nejmladší věková skupina, která dostane injekci proti Covid-19.

„Je pokořující vědět, že dosud dostalo vakcínu Moderna COVID-19 17,8 milionu dospělých lidí v USA… Tato pediatrická studie nám pomůže posoudit potenciální bezpečnost a imunogenicitu kandidáta vakcíny Covid-19 u této významné populace mladšího věku.“

Studie je zkouškou „age de-escalation“, což znamená, že vakcína bude nejdříve podána starším dětem, a pokud se ukáže, že je bezpečná, bude postupně podávána mladším dětem.

Je to také studie o „zvyšování dávky“, což znamená, že výzkumníci zvýší dávku, jakmile zjistí, zda má očkování pozitivní bezpečnostní profil u dětí. Studie, do níž bude zařazena skupina s placebem, bude probíhat v USA a Kanadě.

Vakcína proti Covid-19 od společnosti Modernaje vedle vakcíny od Pfizeru a AstraZenecy jednou z nejrozšířenějších vakcín na světě a prokázala svou účinnost proti většině variant viru v oběhu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Moderna bude jako první testovat vakcíny proti COVID na dětech od 6 měsíců do 11 let

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*