Mobilní telefony mají souvislost se vznikem rakoviny mozku

Mobilní telefony mají souvislost se vznikem rakoviny mozku

Vysoce respektovaný australský lékař, v současné době v remisi po rakovině mozku, přišel na veřejnost s jeho přesvědčením, že radiace z wifi, mobilních telefonů a jejich věží je hlavním faktorem při zvyšování hrozby vzniku rakoviny mozku.

Dr. John Tickell se snaží zvýšit podvědomí a požaduje více finančních prostředků na výzkum rakoviny mozku, jelikož se smrtící rakovina stala jednou z nejvíce smrtících onemocnění pro mladé lidi v Austrálii. Podle australské vlády, se každý týden objeví 35 nových případů rakoviny, se čtyřmi z pěti případů s fatálními důsledky v prvních pěti letech.

rakovina mozku telefony

Největší studie, která se doposud uskutečnila, se týkala 5000 pacientů. Studie prokázala, že celkově neexistovalo žádné zvýšené riziko vzniku rakoviny, ale používání mobilního telefonu zvýšilo o 40% pravděpodobnost vzniku rakoviny mozku.

„Leukémie byla jednou z hlavních příčin úmrtí na rakovinu v Austrálii ve 40tých letech, ale nyní má míru přežití pěti let u více než 80 procent. Rakovina prsu je zhruba 90 procent ve srovnání s rakovinou mozku – 20 procent,“ uvedl Tickell.

Tiskell také odsoudil Federal Communications Commission Spojených států (FCC) kvůli skutečnosti, že evidentně opustili od všech šetření samotných telekomunikačních společností.

„Studie financovaná společností Telco došla k závěru, že je záření z mobilních telefonů bezpečné, ale FCC  neprovedla žádné zkoušky na záření z telefonů více než 20 let.“

„Dnes existuje milionkrát více radiace, než tomu bylo před 50 lety,“ uvedl. „Světová zdravotnická organizace zvýšila záření z mobilních telefonů do kategorie B2, což znamená, že je pravděpodobně karcinogenní.“

 

HeraldSun/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*