Ministr obrany: Izrael nezastaví operace v Sýrii navzdory dodávce S-300

Ministr obrany: Izrael nezastaví operace v Sýrii navzdory dodávce S-300

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu uvedl, že Moskva dodala do Sýrie 49 jednotek protiraketových systémů S-300, aby zvýšila bezpečnost ruských vojáků v zemi.Izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman však uvedl, že Tel Aviv není kvůli dodávce S-300 do Sýrie „šťastný“, ale nevzdá se svých vojenských operací ve válkou zpustošené zemi.

„Nemohu říci, že jsme šťastní kvůli nasazení (systémů) S-300. Současně však nemáme ne výběr, nemáme možnost rozhodovat o vojenských operacích v Sýrii,“ uvedl.

Ministr dále uvedl, že je důležité, aby Rusko a Izrael obnovili normální vazby navzdory jejich neshodám ohledně sestřelení průzkumného letadla II-20.

„Myslím, že je dnes pro nás nejdůležitější…navrátit pracovní vztah k normálu. To je dnes nejdůležitějším úkolem – navrátit se k normální operaci, koordinaci, aktivněji používat „horkou linku“, aby se předešlo konfliktním situacím. Musíme na tom pracovat,“ řekl Lieberman.

Liberman opět zopakoval, že Izrael obvinil Sýrii ze sestřelení letounu II-20, čímž odmítl verzi Moskvy, že izraelské stíhačky F-16 použily ruský letoun jako štít proti syrské vzdušné obraně.

„Znovu opakuji, že celá odpovědnost leží na Asadově armádě…Během posledních dvou let provedl Izrael více než 200 útoků proti íránským zařízením a cílům Hizballáhu v Sýrii. Dvěstěkrát, a žádný ruský voják neměl ani škrábnutí. Najednou jsme údajně uspořádali takovou „léčku“. Je to nelogické. Kromě toho musíte pochopit, že rychlost F-16 je dvakrát vyšší, než rychlost II-20. A v době, kdy syrská vzdušná obrana zahájila palbu, izraelská letadla již byla v našem vzdušném prostoru,“ uvedl ministr.

Ministr uvedl, že ruská strana nepřijala „fakta, která jsme jim poskytli“ a trvá na verzi Moskvy.

„Jsme zapojeni do velmi civilizovaného, přiměřeného dialogu, navzdory tragickému incidentu. Chtěl bych zdůraznit, že vyjádření ruského prezidenta bylo přesně způsob, jakým byl definován – řetězec tragických událostí a proto je nutné s tím zacházet a porozumět tímto způsobem, že pro Izrael i Rusko je mnohem vhodnější, mít pozitivní dialog a spolupracovat spíše, než se zapojovat do veřejného konfliktu,“ dodal ministr.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ministr obrany: Izrael nezastaví operace v Sýrii navzdory dodávce S-300

  • · Edit

    Máte stažené zadky!Putin nesmí už kecat do armády a vy dobře víte, že jakmile vstřičíte křivé nosy do Sýrie,tentokrát po nich dostanete.Zatím si honíte triko.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*