Ministerstvo zdravotnictví trestním oznámením konečně otevírá Pandořinu skříňku

Ministerstvo zdravotnictví trestním oznámením konečně otevírá Pandořinu skříňku

k bezprecedentnímu mediálnímu útoku státu na iniciativu Zlatý špendlík a pokusu o její kriminalizaci:

Avizované trestní oznámení ze strany Ministerstva zdravotnictví proti iniciativě Zlatý špendlík z podezření ze spáchání trestného činu sabotáže i medializace případu zřejmě konečně otvírá cestu k přezkumu účinnosti celého systému boje proti epidemii covid-19. Opakovaně upozorňujeme,  že způsob, kterým stát řeší současnou situaci, je protizákonný, protiústavní, že nevede k ochraně obyvatel, ale naopak je vystavuje novým a zcela zbytečným rizikům.Vítáme proto počin Ministerstva zdravotnictví směřující k aktivaci orgánů činných v trestním řízení. Doufáme, že se konečně veřejnost dozví o nezákonném nařizování karantén, v řadě případů zcela neprofesionálním fungování hygienických stanic i o důvodech, proč nejen Ministerstvo zdravotnictví, ale i krajské hygienické stanice, coby samostatné správní úřady, napomáhají šíření koronaviru
ve společnosti. Podali jsme trestní oznámení ve věci spáchání trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci ve vztahu k ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, hlavní hygieničce Pavle Svrčinové a dalším osobám. Podle nás se ho mohli dopustit tím, že oni i krajské hygienické stanice zcela záměrně vyloučili z testování a karanténních opatření očkované osoby, ačkoli jim muselo být známo, že i očkované osoby mohou být infekční a mohou šířit nemoc. Připravujeme navíc trestní oznámení ve věci projektu Chytrá karanténa, který je podle nás jen dalším příkladem zneužití institutu ochrany veřejného zdraví.

Již dříve jsme podali podnět ve věci spáchání trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže, kterého se podle nás mohl dopustit ministr vnitra Jan Hamáček tím, že dle dostupných informací bez jakéhokoli výběrového řízení zadal státní zakázku v hodnotě 16 milionů korun svému stranickému kolegovi, trestného činu útisku a podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatel nebo k omezování jejich práv a svobod, kterého se mohl dopustit prezident lékařské komory Milan Kubek, a řadu dalších podnětů týkajících se různých skutkových podstat trestných činů.

 

JUDr. Tomáš Nielsen

Institut práva a občanských svobod, z.s.

www.prolibertate.cz
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*