Milán: neautorizovaná mešita dále roste, již vyčuhuje i kupole

Milán: neautorizovaná mešita dále roste, již vyčuhuje i kupole

Neautorizovaná mešita, roste, rozšiřuje se a nabývá stále více zjevné mohamedánské rysy. Obrovská kupole je již na místě, připraven je i boční minaret. Budovu, ve východní části Milána, v ul. Maderna, frekventují muslimští Turci.

 Nejnovější podoba skladištní haly. Nepovolená transformace na mešitu se již táhne 5 let. (ilGiornale)
Nejnovější podoba skladištní haly. Nepovolená transformace na mešitu se již táhne 5 let. (ilGiornale)

Turecká islámská asociace Milli Gorus začala přestavovat výrobní halu na modlitebnu již v lednu 2013, aniž by požádala o změnu účelu využívání. Jakmile se na budově skladu objevilo několik zlatých kupolí, jako na minaretu, tak se okamžitě zvedla obrovská vlna nesouhlasu.

Fotografie přestavby ze září 201309.2013 (Milano Today)
09.2013 (Milano Today)
9/2013 (MilanoToday)
9/2013 (MilanoToday)

Městská rada na základě protestů obyvatel, po přezkoumání případu, našla řadu nesrovnalostí. Poukázala na to, že nebylo požádáno o povolení k výstavbě kultovního místa, ale došla pouze komunikace pro běžnou údržbu bez změny užívání. Takže práce byly přerušeny.

Od té doby se nic ohledně povolení nezměnilo. Přesto práce stále probíhají a to za jistým účelem: transformování haly na místo kultu s jasným islámských kontextem – obrovská měděná kupole v minaretovém stylu a fasáda zdobená klenutými okny ve stylu Blízkého východu. Navíc , nad tím, co vypadá ve všech efektech jako mešita, existují i ​​skutečné příbytky..

Netřeba dodávat, že místní obyvatelé jsou stále více znepokojeni. «Asi padesát metrů od ul. Maderna, v ul. Solomone je kostel a v ul. San Galdino je farnost – vysvětlují někteří občané, kteří žijí v táto zóně. Je zřejmé, že na Městském úřadě něco nefunguje, když někdo může upravovat podle svých představ budovu, která fungovala jako sklad a přeměnit ji na pravou mešitu s nově instalovanou kopulí a bočním minaretem, který je připraven k vyzdvižení».

Caustico Max Bastoni, městský radní a vůdce Milánské skupiny Ligy (známá jako Liga severu) . «Existuje regionální zákon o kultovních místech, které Městský úřad nadále bezostyšně nedodržuje, ať už přímo nebo nepřímo. Korán o tom nehovoří, ale kroniky ano». A na závěr prohlašuje : «Beppe Sala (starosta a člen PD – levicové strany) je nový mulláh těch muslimů, kteří si myslí, že si mohou dělat, co chtějí. Pokud by to nebylo pravda, bylo by to k smíchu. Zde je to pouze k pláči».

Nelegální mešita. Foto aktuální stav. (fb)
Nelegální mešita. Foto aktuální stav. (fb)

Tomu se říká integrace a dodržování pravidel hostitelského státu? No, za pomoci sluníčkářů se to zdá celkem snadné …

http://www.ilgiornale.it/news/milano/moschea-maderna-spunta-pure-cupola-e-comune-lascia-fare-1481513.html

http://www.milanotoday.it/foto/cronaca/foto-moschea-via-maderna-milano/#via-maderna-2.html
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*