Migranti přeplouvající Lamanšský průliv vyhrožují, že utopí své vlastní děti

Migranti přeplouvající Lamanšský průliv vyhrožují, že utopí své vlastní děti

Nové zprávy, které se objevily, odhalují, že nelegální migranti překračující Lamanšský průliv často vyhrožují, že utopí sebe nebo své vlastní děti, když je zachytí francouzská plavidla, která se je snaží vrátit do jejich táborů ve Francii.

Migranti často překračují Lamanšský průliv v chatrných nafukovacích člunech, čímž se vystavují nebezpečí v jejich snaze usilovat o to, co považují za bohatší výběry pro nelegální osoby ve Velké Británii, než jaké najdou v táborech podél francouzského pobřeží.Když jsou tito přistěhovalci zadrženi plavidly plujícími pod francouzskou vlajkou, často vyhrožují, že skočí přes palubu, nebo vyhodí své děti, aby se vyhnuli záchraně – a tím se vrátili do Francie, píše deník The Times.

Když k tomu dojde, francouzská plavidla jsou nucena se stáhnout a pouze lodě vystopovat, dokud nejsou zachyceny loděmi britských pohraničních sil. Migranti si bezpochyby uvědomují, že jakmile se setkají s britským bezpečnostním personálem, budou doprovázeni do Velké Británie a bude s nimi zacházeno spíše jako s žadateli o azyl, než aby se vrátili do Francie.

Počet nelegálních migrantů překračujících kanál tento rok dramaticky vzrostl. Letos do Spojeného království doposud úspěšně přešlo více než 1700 migrantů – v porovnání s 1 890 během celého roku 2019. Z toho pouze 155 bylo od začátku roku 2019 vráceno do Francie.

Britský ministr vnitra Priti Patel slíbil, že do konce tohoto jara budou tyto přechody považovány za „ojedinělé jevy“, ale jednoznačně selhal. Nařizuje svým zaměstnancům, aby hledali nové způsoby, jak se vypořádat s krizí, včetně posílení pravomocí ministerstva vnitra při návratu migrantů do jejich původního místa.

Minulý měsíc byl nastaven nový rekord, kdy bylo během jednoho dne zachyceno v Lamanšském průlivu 90 migrantů. Stále přicházejí – a jsou vítáni ve Velké Británii – i přesto, že případy koronaviru jsou hlášeny v migračních táborech podél francouzského pobřeží a že Spojené království přesto zůstává kvůli pandemii uzavřeno legálnímu mezinárodnímu cestování.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Migranti přeplouvající Lamanšský průliv vyhrožují, že utopí své vlastní děti

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*