Migranti – Papež: „Mají právo na přijímání a ochranu“. „Hitler se narodil z populismu.“

Migranti – Papež: „Mají právo na přijímání a ochranu“. „Hitler se narodil z populismu.“

Papež František přijal zástupce Útvaru boje proti mafii a terorismu. Na téma migrace je vyzval ke „zvýšení činnosti v oblasti ochrany těchto bratří a sester při hledání míru a budoucnosti“. „Hitler byl také demokraticky zvolen.“

 V Konzistorním sále Apoštolského paláce ... papež a zástupci Útvaru pro boj proti mafií a terorismu. (Ansa)
V Konzistorním sále Apoštolského paláce … papež a zástupci Útvaru pro boj proti mafií a terorismu. (Ansa)

V pondělním jednání se papež sešel v Konzistorním sále Apoštolského paláce se zástupci Útvaru boje proti mafii a terorismu (Direzione Antimafia e Antiterrorismo). Je to italská obdoba našeho Útvaru pro odhalovaní organizovaného zločinu, působící při místním ministerstvu vnitra a jejímž úkolem je především potírat činnost mafiánské organizace: Mafia na Sicílii, Camorra v kraji Kampánie a ́Ndrangheta v Kalábrii.

„Kolik jich utíká ze své země kvůli válce, násilí a pronásledování – mají právo najít vhodné uvítání a vhodnou ochranu v zemích, které se nazývají civilizovanými“.

Ve svém projevu Bergoglio odsoudil činnost zločineckých organizací těmito slovy: “Vyzývám vás, abyste vyvinuli co největší úsilí při potírání obchodu s lidmi a pašování migrantů. Jsou to velmi vážné zločiny, které zasahují ty nejslabší z nejslabších.“

V tomto ohledu, podle Svatého otce, je nutné „zvýšit ochranu obětí této činnosti, přičemž je třeba myslet na poskytnutí právní a sociální pomoci našim bratřím a sestrám při hledání míru a budoucnosti.

Dále papež František kladl význam na správnou výchovu a poctivý styl života a řekl, že mafiánské projevy jsou výrazem kultury smrti, které je nutné odporovat a zápasit s ní. Staví se do radikálního protikladu vůči víře a evangeliu, které se vždy zastávají života.

Během setkání, papež František poukázal na neduhy dnešní společnosti: korupce, vydírání, nelegální obchodování s drogami a zbraněmi, obchodování s lidmi … poprosil Boha, aby se dotkl srdcí mužů a žen z různých uskupení mafie, aby přestali konat zlo, obrátili se a změnili život … “Z peněz nekalých obchodů a mafiozních zločinů kape krev a spočívá na nich neblahá moc. Všichni víme, že ďábel vstupuje přes kapsu – tam je samý počátek korupce.“

http://www.ilgiornale.it/news/politica/anche-papa-anti-donald-hitler-nato-populismo-1354519.html

http://www.ansa.it/legalita/rubriche/educare/2017/01/23/papa-denaro-da-mafia-da-potere-iniquo-e-insanguinato_bedfd90a-37d6-4393-8f69-82cd10b60d52.html

Papež František a Trump. (eluniverso. com)
Papež František a Trump. (eluniverso. com)

Je Papež taky proti Donaldovi?

„Hitler se narodil z populismu. V době krize nefungují zdi“.

VATIKÁN. Ve stejné době, kdy Donald Trump přísahal ve Washingtonu, František poskytnul dlouhý rozhovor pro País . O novém prezidentovi se zprvu vyjádřil opatrně : „Uvidíme, co udělá, a pak budeme hodnotit“ …

„Nebezpečím v době krize je hledat zachránce, který nám vrátí naši identitu a bude nás bránit zdmi“

Co se týče populismu, papež citoval příklad Německa z roku 1933 … i Hitler byl demokraticky zvolen…

Velmi kritizovaný výrok pozvedl vlnu diskuzí … mluvit o nacistickém Německu, když je tématem dne Trump …?

http://www.repubblica.it/vaticano/2017/01/22/news/papa_francesco_nei_momenti_di_crisi_non_funzionano_i_muri_-156595968/

http://www.ilgiornale.it/news/politica/anche-papa-anti-donald-hitler-nato-populismo-1354519.html

http://www.lastampa.it/2017/01/22/vaticaninsider/ita/vaticano/il-papa-su-trump-bisogna-essere-concreti-vedremo-ci-che-far-BwpzIXBFXguqxGqoGMRVGN/pagina.html
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • Tak si říkám co ta církev je za spolek když má v čele takové hovado,které líbe nohy vrahům svých oveček. Kam je vede tento jezuita? Ten nemá s Kristem nic společného. Jen se za něj schovává. Je to modář a šelma.

 • Tak ještě aby byl papež proti svému vlastnímu projektu. Mimochodem když tu zavadil o to Německo a Hitlera. . Kdo je hlavním viníkem WW2 ? Ten kdo půjčil Hitlerovi peníze na zbrojení, Hitler byl jen loutka, i když si to nechtěl přiznat.

 • Satan z pokřivené sekty s drzosti ohánějící se Ježíšovo učením !!!! Vatikánský hnůj stvořil fašistický fanatismus islám.

 • Copak u nás není Bůh Ježíš, abychom se ptali Belzebuba boha Emigrace a vytržení z kořenů? Ber-gog-lia ?
  Ber- král Sodomy, Gog- viz Ezechel 38,39, lio- všechna perverze dohromady ..

 • Myslím, že tento papež byl cíleně rádoby tvůrci NWO dosazen a posvěcen. Je to oblbování lidí s tím , že se zaštiťuje lidomilstvím tak jako naše sluníčka. Svět je jedno velké a účelové divadlo.

 • Na prispevek od EK:
  Vase obavy o Trumpa jsou opravnene, Uz JFK chtel tyto sily a CIA ochromit, ale ty ho predtim zabily a hodily to na blbce Oswalda, ktereho pro jistotu pak zastrelil mafian Rubby. Ten by stejne brzy zemrel na rakovinu. Tak oni delaji dejiny. Vrazda JFK nebyla nikdy objasnena, strelec nebyl jenom jeden jak tvrdili, ale dva az tri! Mozek JFK se ztratil. Spousta faktu se zamlcela a svedkove nahle umirali. Establishment to tenkrat ustal, lide si ten podvod a lzi nechali v USA libit. Ustal i 11.zari. To ovsem by se jim ted uz nemuselo podarit. Jen za cenu obcanske valky.

 • A ze by si papez Franta tam do Vatikanu vzal par muslimu? Nebo cirkev do svych palacu? Dal jim penize, aby se uprchlici najedli? Ani nahodou, jsou to jenom kecy, co by meli lide delat. Jako vzdy uz po staleti – kazat vodu a sam chlastat vino! Oblbovat lidi a stat vzdy na strane mocnych proti nim. Cirkev je stejny establishment jako ten mocensky a vzdy mu pomahala, ktery nas nabada uprchliky prijimat, nechat se od nich znasilnovat, okradat, mlatit a zabijet, aniz by ten samy establishment dovolil o tom psat v novinach, ci infromovat v mediich!!! Lidi se nesmeji dozvedet pravdu. Nebo dokonce pachatele trestat a zavirat! Dobre si to na nas vymysleli: Rizena migrace a jimi rizene atentaty jim pomahaji zavadet zakony, omezujici nasi svobodu, vyvolavat v nas strach. Abychom se nemohli branit, chteji zakazovat vlastneni zbrani a dokonalou evidenci tech, co lide uz maji. Aby jim je kdykoliv mohli odebrat!!!! A to snad staci na to tenhle ksindl odstranit od jejich koryt, jako to dela Trump v Juesej. Je to cela EU s NATO, ktere k tomu patri, nasi politici a strany, odpirajici nam referendum a poustejici migranty k nam, uvolnujici nase penize na jejich pobyt u nas.

 • Papež ať řeší deviantní faráře a nemluví do politiky. Hitler začal horečně zbrojit a tím se zvedla životní úroveň Němců. O totéž se pokoušel Obama. Trump naopak poptávku po zbraních sníží tím, že přestane vyvolávat války. Bude to mít dopad na ty, kteří měli za Obamy velkou moc – obchodníci se zbraněmi. USA se otevřou světu v jiných resortech a zbrojaři budou mít smůlu. Pokud tedy Trumpa neodstraní, nebo nedonutí poslouchat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*