Migrant odsouzen za sexuální zneužívání 10leté dívky dostal status uprchlíka navzdory jeho známé kriminální historii

Migrant odsouzen za sexuální zneužívání 10leté dívky dostal status uprchlíka navzdory jeho známé kriminální historii

37letý palestinský migrant, který byl nedávno odsouzen za sexuální zneužívání desetileté dívky, získal status uprchlíka, a to i přes jeho kriminální historii, která se táhne zpět do roku 2014, kdy poprvé vstoupil do Německa.

Palestinec, který tvrdil, že pochází ze Sýrie, se v červnu pokoušel znásilnit desetiletou dívku a byl odsouzen za zneužívání dětí u soudu v Tübingenu na pět let a devět měsíců ve vězení, píše deník Stern.

Co ale mnohé lidi znepokojilo, byl fakt, že i přes dlouhý záznam trestných činů získal v dubnu loňského roku od Spolkového úřadu pro uprchlíky a migraci (BAMF)status uprchlíka.

Chalid M., jehož jméno bylo změněno s cílem ochránit jeho totožnost, přijel do Německa v roce 2014 bez pasu a v březnu toho roku požádal o azyl.

V září byl chycen, když se snažil ukrást sluchátka v obchodě s elektronikou, a později nějaké mp3 přehrávače. Migrant také zaútočil na 16letou dívku krátce poté, když se pokoušel ukrást její mobilní telefon. V prosinci napadl cyklistku s tím, že mu „chyběl sex“.Když čelil různým obviněním, obvinil ze všeho alkohol, že byl v každém případě opilý, ale v květnu 2015 byl odsouzen k 18 měsícům vězení.

O rok později úředník z BAMF s Chalidem M hovořil a požádal jej o podrobnosti o Sýrii, o které tvrdil, že je jeho domovská země. Poté se objevily pochybnosti, zda je vůbec Syřan, vhledem k jeho špatným znalostem o zemi.

Dne 22. června 2016 byla jeho žádost o azyl odmítnuta, ale dostal „podpůrnou ochranu“ – což znamená, že mohl zůstat v Německu, dokud neskončí válka, ale nemohl si do země přivést svou rodinu. Verdikt byl poté zpochybněn v soudním sporu, který v dubnu roku 2017 jeho případ prověřil a schválil jeho status žádosti o azyl.

Později se zjistilo, že soudce, který rozhodl o jeho žádosti o azyl, nebyl informován o jeho odsouzeních a zatčeních.

Německý azylový systém je do značné míry zahlcen v důsledku migrační krize a počet soudních sporů proti rozhodnutím o udělení azylu raketově vzrost  a zavalil celý soudní systém.

Počet sexuálních útoků, kterých se dopustili migranti, se také zvýšil, přičemž některé oblasti zaznamenaly masivně nepřiměřený počet sexuálních útoků, které se týkají podezřelých z řad migrantů.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu  Ilustračí obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*