Migrační krize: Zvířata už nejsou v Evropě v bezpečí!

Migrační krize: Zvířata už nejsou v Evropě v bezpečí!

V tomto okamžiku jsme všichni slyšeli o znásilněních, útocích kyselinou, pobodáních a teroristických útocích, ale další znepokojující trend, který nezískává příliš pozornosti, je nedávný nárůst útoků na zvířata.     

V loňském roce dne 14. listopadu v německém Eutlingenu dva arabští muži ( 20-25 let) usekli hlavu labuti, ale ne proto, aby ji snědli. Prostě si jen vzali její hlavu a ponechali na místě tělo. Je to obzvláště kruté, pokud si uvědomíte, že labutě mají druha na celý život! Svědek muže zaslechl, že chtěli zabít ještě jedno toto majestátní zvíře.

Dne 11. února byl u okna ve třetím patře Syřanem vyhozen pes, jen proto, že jej znepokojovala jeho přítomnost. Dokonce i po usilovné snaze záchranářů pes nakonec zraněním podlehl.Německo však není jedinou zemí, která zažívá znepokojující útoky na zvířata, jako jsou tyto. V Rakousku byl na poli rozpárán poník a předtím byly otráveny alpaky a psi. Další útok nožem na psa se stal také minulý týden v Rakousku. Pes byl pravděpodobně zachráněn jen tím, že majitel vyběhl z domu a rychle dostal psa k veterináři.

Žena ve Švýcarsku nebyla tak šťastná a přišla o všechny své tři psy, kteří byli jak otráveni, tak pořezáni žiletkou. Ve všech těchto případech jsou pachatelé prozatím neznámí.

Samozřejmě že došlo k útokům na zvířata už v minulosti, ale nic takového, že i zvířata v Zoo už nejsou v bezpečí. V zoologické zahradě v Berlíně došlo k opravdu znepokojujícímu případu. Syřan (23 let) byl přistižen, jak znásilňoval poníka, a vše viděli ostatní návštěvníci s dětmi. Migrant byl zadržen policií a byl mu do zoologické zahrady zakázán vstup.

V Berlíně došlo v zoologické zahradě také k obzvláště krutým útokům na ovce. Dvě ovce byly hozeny přes plot a  zvíře v březí bylo vykucháno. Druhé zvíře bylo zraněno a naštěstí přežilo. Bohužel se to minulý týden stalo znovu. Tentokrát to byli dva Rumuni (29 let), kteří byli přistiženi se zakrváceným nožem a jednou ovčí končetinou v pytli.

Tyto útoky na zvířata dokonce v zoologických zahradách vyvolávají znepokojující otázku. Mohl by to být jen další efekt otevřených hranic, se kterými se dle našich zákonodárců musíme naučit žít?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*