Michiganský okres vyhrožuje zatčením rodičů, pokud budou mít děti pozitivní test na Covid

Michiganský okres vyhrožuje zatčením rodičů, pokud budou mít děti pozitivní test na Covid

Krajské zdravotní oddělení v Michiganu vyhrožuje rodičům, že je zavře do vězení, pokud se zjistí, že jejich dítě bylo vystaveno Covidu-19.

V dopise rodičům zdravotní ředitel Allegan County rodičům sděluje, že jsou „povinni spolupracovat“ s agenturou, nebo být předvoláni k soudu na základě obvinění, že vystavili své dítě Covidu-19.

„Zdravotní úřad okresu Allegan si uvědomil, že váš syn/dcera je v úzkém kontaktu s pozitivní osobou na COVID-19, a určil, že je „nosičem“, jak jej definuje zákon státu Michigan,“ uvedl v dopise zveřejněném státním zástupcem Stevem Johnsonem.„Tímto vám oznamujeme, že jste povinni spolupracovat s ministerstvem zdravotnictví okresu Allegan v úsilí zabránit přenosu tohoto závažného onemocnění nebo infekce nebo jej kontrolovat.“

Dopis pokračuje: „Pokud nepodniknete kroky předepsané v tomto varovném oznámení, zdravotní Department okresu Allegan požádá obvodní soud o vydání příkazu k vynucení vašeho plnění, což může vést k tomu, že budete vzat do ochranné vazby na ochranu veřejného zdraví.“

V reakci na „bezohledný a tyranský“ příkaz vyzval poslanec Johnson okres Allegan, aby vyhodil svého zdravotního ředitele.

„Okresní komise Alleganu musí zakročit a vyhodit tohoto bezohledného a tyranského zdravotního ředitele za to, že vyhrožoval odebráním dětí lidem za to, že se možná dostali do úzkého kontaktu s někým, kdo měl COVID,“ napsal Johnson na Facebooku. „Tohle by se rozhodně nemělo dít v okrese Allegan.“

V reakci na tvrzení, že se kraj pokouší odebrat děti rodičům, mluvčí kraje uvedla, že dopis má pouze informovat rodiče, že v případě nákazy musí být umístěni do karantény.

Obdrželi jsme dotazy ohledně našeho dopisu o karanténě s tvrzením, že se ACHD snaží odebrat děti rodičům. Tyto karanténní dopisy byly vydány jednotlivcům, kteří byli od začátku pandemie označeni za blízké kontakty, aby bylo zajištěno, že si jednotlivci jsou vědomi toho, že musí být umístěni do karantény. Mnoho lidí potřebuje tuto karanténní dokumentaci do práce nebo do školy. Součástí našeho dopisu je také vzdělávání, co hledat, pokud jde o symptomy, zajištění základních potřeb a komu zavolat na základě toho, co potřebuje jednotlivec nebo rodina. Tato karanténní písmena jsou součástí standardního postupu pro zastavení šíření jakékoli infekční nemoci.

Ve školním roce 2020-2021 bylo 3 671 dětí školního věku, které byly umístěny do karantény kvůli známé expozici COVIDu-19 a byl jim zaslán karanténní dopis. Žádost podalo 0 osob a 0 osob bylo vzato do vazby. Naším záměrem pro izolaci a karanténní dopisy je zmírnit přenos COVIDu-19.

Izolace i karanténa jsou osvědčené strategie zmírňování používané ke zmírnění přenosu COVIDu-19.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*