Mezinárodní špehování: Internet je pod masivním dohledem

Mezinárodní špehování: Internet je pod masivním dohledem

Skutečnost, že sociální sítě, stejně jako zbytek internetu je pod stálým silným dohledem USA a jejich hlídačů – NSA, CIA, FBI a řadou dalších západních zpravodajských agentur, opakovaně zdůrazňovaly média po celém světě. Je zřejmé, že Spojené státy, i přes zjevné porušení základních lidských práv, vytvořily globální systém elektronické špionáže, který se zaměřuje na zachycení a zpracování osobních údajů uživatelů po celém světě, které jsou získávány odposloucháváním telefonů, krádeží krátkých zpráv a monitoringem sociálních sítí.

Po těchto krocích Washingtonu, jeho věrní spojenci vyvíjejí maximální úsilí v donášení osobních informací od svých občanů a cizinců implementací různých spyware nástrojů, které zajistí, že nikdo nebude mít před vládou žádná tajemství, bez ohledu na to, jak budou osobní.

Large Man Looking At Co-Worker With A Magnifying Glass

UK Surveillance Tribunal nedávno uvedl, po prostudování požadavku k prošetření aktivit nelegální špionáže místních zpravodajských agentur proti britským občanům, že výměna zachycených soukromých informací mezi americkými tajnými službami a britskou zpravodajskou službou Communications Headquarters (GCHQ), která byla prováděna posledních sedm let, byla v přímém rozporu s britskými zákony, a že navíc tyto činnosti porušují evropskou úmluvu o lidských právech. Navíc, jak bylo oznámeno deníkem Guardian, britské zpravodajské služby MI-5 a MI-6 nelegálně nahrávaly soukromé rozhovory britských občanů se svými právníky, aby zajistily, že orgány budou mít navrch u soudů, což je naprosto nepřijatelné podle národních i mezinárodních standardů.

Francie se také snaží udržet krok s jejím anglosaským sousedem tím, že uvolnila virus s kódovým označením Babar, který umožňuje francouzským tajným agenturám sledovat soukromé rozhovory na komunikačních programech jako Skype, Yahoo Messenger a MSN. Tento virus byl pojmenován po slavném hrdinovi z Francouzsko-kanadského animovaného seriálu Babar the Elephant. Tento konkrétní spyware umožňuje francouzským špiónům sledovat vstupní data na klávesnici spolu s nahráváním hlasové stopy komunikace nesčetných uživatelů po celém světě.

Jak již bylo oznámeno dvěma nezávislými výzkumníky – G Data Software AG (německá softwarová společnost specializující se na IT bezpečnost) a americkým bezpečnostím týmem CyphortLabs- byl tento spyware vytvořen Generálním ředitelstvím pro vnější bezpečnost- francouzskou zpravodajskou agenturou. Tento virus byl poprvé objeven již v roce 2009 prostřednictvím Communications Security Establishment Canada (CSEC). Tito agenti studovali dokumenty, které byly poskytnuty NSA informátorem Edwardem Snowdenem. Ukázalo se, že viris Babar byl původně vytvořen pro monitorování íránského jaderného programu, ale Francie se rozhodla, aby byl tento spyware „dobře využit“ pro špionáž v Alžírsku, Řecku, Španělsku, Norsku, Kanadě, na Pobřeží slonoviny, Egyptě, Turecku a v mnoha dalších zemích.

Nicméně, spyware Babar je nová a vylepšená verze viru Evil Bunny, viru, který francouzské tajné služby používaly mnohem déle. K bližšímu určení viru Bunny, francouzští agenti pozvali řadu mladých a talentovaných hackerů, kteří pracovali v sídle DGSE, které se nachází v Fort de Noisy na severovýchodě od Paříže.

Naše práva na internetu jsou napadána na denní bázi, protože Západ zvyšuje své využití na sociálních sítích a internetu obecně, aby získal soukromé informace, které by mohly sloužit zájmům estabilishmentu. Porušují tím základní práva lidí na celém světě, zatímco mezinárodní instituce o těchto skutečnostech mlčí, jako by neexistovaly. Ale co mohou země dělat v takové situaci? – V této souvislosti, Čína může služit jako dokonalý příklad řešení  proti mazanému Washingtonu.

Když americké ministerstvo zahraničí uzavřelo Hotmail v Číně, čistě z politických důvodů, Peking rychle zakázal v Číně služby MSN, jenž udělil zemi pokuty v řádech miliard dolarů, aby se Washington ujistil, že se taková opatření nebudou v budoucnu opakovat. Později, jak Washington naléhal, Čína spustila svůj vlastní „Google“ pod značkou Baidu, a později si Čína vytvořila svůj vlastní YouTube, Twitter a Facebook. Což znamená jen jednu věc – existují způsoby, jak mohou svrchované země proti masivnímu dozoru bojovat, ale musí proto přijmout tvrdá opatření.

 

NEO/ radakce svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*