Mexičtí vědci vyvinuli čip sledující rakovinný nádor

Mexičtí vědci vyvinuli čip sledující rakovinný nádor

Mexičtí vědci vyvinuli technologii, která může rozpoznat nádorové buňky ve vzorku krve, což je jednodušší a levnější způsob, jak sledovat pacienty s rakovinou, podle Národní mexické rady pro vědu a technologie (Conacyt).

Nová technologie, zvaná Semka čip, byla vyvinuta týmem mladých vědců z Monterrey Institutu technologií a vysokého školství. Členové týmu pocházejí z různých oborů fyziky, biologie a elektroniky.

rakovina bunka

Alejandro Abarca, 26-letý výzkumník pracující pro projekt vysvětlil, že pokud má pacient nádor, tak ten uvolňuje nádorové buňky do krevního řečiště. Semka čip by tyto buňky sledoval a odhalil, což usnadní lékaři sledovat stav pacientů s rakovinou.

Zajímavosti je, že cirkulující nádorové buňky obsahují všechny informace potřebné ke stanovení plně účinné léčby. Chtěli jsme získat co nejvíce informací od pacienta nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem,“uvedl Abarca.

Čip analyzuje elektrické vlastnosti buněk a určuje, které buňky jsou nádorové a které zdravé. Poté, co jsou buňky nalezené, tak je od sebe oddělíme a ujistíme se, zdali se opravdu jedná o buňky nádorové,“ dodal.


V současné době je nejběžnější způsob odhalování nádoru za pomocí screeningu a zobrazovacích metod (například rentgen, CT, MRI, nebo ultrazvuk).

Od Semka čipu se očekává, že bude informovat lékaře, patology a onkology o stavu a průběhu léčby pacientů s nádorovým onemocněním.

Tým v současné době očekává mezinárodní cenu (Gifted Citizen Prize), což je mezinárodní ocenění za projekty sociálních podnikatelů, kteří mají potenciál přinést prospěch 10 miliónům lidí v průběhu příštích šesti let.

zdroj : http://www.telesurtv.net/english/news/Mexican-Researchers-Develop-Tumor-Tracking-Chip-20141112-0013.html

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články