Mediálně je Turecko nepřítel Izraele, ale ve skutečnosti je spíše jeho spojencem

Mediálně je Turecko nepřítel Izraele, ale ve skutečnosti je spíše jeho spojencem

Víte proč mnozí turečtí islamisti říkají, že Erdogan je sionistický agent? Protože Erdogan sice dovoluje mediální hysterií proti Izraeli, aby se v turecké společnosti uvolnilo napětí, ale reálně proti Izraeli nic nepodniká a naopak drží s ním tiché spojenectví. Například proti Sýrií či Arménií. Kdo si přečetl velice zajímavou knihu Příštích sto let (je i v češtině), tak si mohl všimnout, že bezpečnostní expert Friedman sice předpovídá, že Turecko do roku 2050 bude okupovat Řecko či některé části Ruska a arabského světa, ale Izrael nechá na pokoji.

Podívejte se na tento screen z turecké televize, ukazuje právě předpověď z knihy Příštich sto let
Všimněte si oblasti Řecka, Arménie, Gruzie, arabských zemí a Ruska, které mají být do roku 2050 okupované Tureckem. Bohužel se zdá, že současná politika EU a evropských zemí jen posiluje pocit Turecka, že mu nikdo nebude stát v cestě, aby vedlo válku proti Rusku, Arméni a Řecku. Stejně tak i v okupaci Sýrie.Ale všimněte si také toho, že území státu Izrael je Tureckem netknuté. Turecko nemá ve skutečnosti proti státu Izrael vystoupit a bojovat proti němu.
Obdobně jako v  případě nacistického Německa, které muselo zahájit válku, protože směřovalo k ekonomickému krachu, tak i Turecko se snaží svou mocenskou expanzi posílit svou upadající ekonomiku. Turecká vláda se snaží mezi tureckým obyvatelstvem podněcovat vášnivý nacionalismus, mnohdy až hraničící s rasovou nenávistí vůči netureckým lidem, neboť po ekonomické stránce se Turecku příliš nedaří a naopak se u obyvatelstva prohlubuje reálná bída.
Čeští eurohujeři ovšem nezůstávají pozadu za vedením EU. Podle poslankyně TOP09 je islamistický režim v Turecku nezastupitelný spojenec České republiky! A toto prohlašuje Langšádlová v době, kdy došlo málem k vojenskému střetu francouzské armády s tureckou armádou podporující islamistické teroristy v Libyí a v době, kdy Turecko vyhrožuje Řecku vojenským útokem.
Ale nakonec je dobré, že Langšádlová jasně dala najevo, že turečtí islamisté jsou pro ní důležitější než Řecko a nevadí ji podpora terorismu od islamistické vlády v Turecku. Nakonec když si vezmete její fanatickou rusofobií, tak se není čemu divit, že tak oslavuje turecké islamisty, kteří jsou úhlavními protivníky Ruska v Sýrií a Libyí …
Naopak  se zdá, že Turecko a Izrael budou dále udržovat oboustranně výhodné tiché spojenectví. No a pro blbé lidi bude jen ta mediální kampaň, kdy se Erdogan tváří, jako nepřítel Izraele, že ….
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*