Média označují ty proti masové migraci jako fašisty, přiznala švédská spisovatelka

Média označují ty proti masové migraci jako fašisty, přiznala švédská spisovatelka

Švédská spisovatelka Åsa Linderborgová, která pracovala jako kulturní redaktorka pro noviny Aftonbladet, připustila, že deník označuje ty, kteří jsou proti masové migraci, jako fašisty, aby potlačil možnou debatu.

Linderborgová, která je nyní vrchní reportérkou ve stejných novinách, pracovala v letech 2009 až 2019 jako kulturní redaktorka a uznala, že noviny přispěly k vytvoření malého okna přijatelných názorů, v nichž by každý, kdo nesouhlasí s levicově-liberální ideologií, byl označen za fašistitu.„Každý, kdo nechtěl otevřené hranice nebo nechtěl mluvit o integraci, byl označen za fašistu,“ řekla v nedávném rozhovoru pro deník Nyheter Idag.

Dále hovořila o knize, kterou napsala o populismu, a o mnoha otázkách vyvolaných populistickými stranami, kterých se mainstreamová levice odmítla dotknout.

„Pro kulturní levici je obtížné najít progresivní odpovědi na otázky, o kterých chtějí pravicoví populisté mluvit. Pak je snazší říci: „Neměli bychom o tom mluvit!“ Řekla.

Podle Linderborgové se někteří mainstreamové liberální levičáci do velké míry rozpálili, když hovořila s členy deníku Nya Tider, alternativních novinách, které veřejnoprávní rozhlas Sveriges Radio označil za tzv. „Pravicově extremistické noviny“ za zveřejňování zpráv o trestné činnosti migrantů.

Během migrační krize v roce 2015 se švédský politický a mediální establishment stal známým pro podporu otevřených hranic a masové migrace.

Zatímco švédská veřejná podpora masové migrace v posledních letech výrazně poklesla v důsledku zločinů páchaných migranty, zločinných gangů a kvůli narůstajícím nákladům na masovou migraci, někteří nalevo stále podporují otevřené hranice a jsou více než ochotni označit své politické odpůrce za rasisty za protesty vůči jejich ideologii.

Začátkem letošního roku členové švédské Levicové strany prohlásili, že švédská policie je rasistická, protože si posvítila na kriminalitu v no-go zónách v Malmö, kde je vysoká populace migrantů.

Švédský premiér Stefan Löfven však popřel spojení mezi masovou migrací a rostoucím zločinem a řekl: „Segregace je způsobena tím, že v těchto oblastech je příliš nízká zaměstnanost a příliš vysoká nezaměstnanost. Ale to by bylo stejné bez ohledu na to, kdo tam žije. Pokud dáte lidem narozeným ve Švédsku stejné podmínky, získáte stejný výsledek.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*