McCain: Vyzbrojte syrské rebely, aby sestřelovaly ruská letadla nad Sýrií

McCain: Vyzbrojte syrské rebely, aby sestřelovaly ruská letadla nad Sýrií

Senátor John McCain reagoval na ruské oznámení o zahájení leteckých úderů zaměřených proti bojovníkům Islámského státu v Sýrii tím, že vyzval Bílý dům, aby vyzbrojil syrské povstalce se zbraněmi schopnými sestřelovat ruské letouny.

McCain nejprve reagoval na otázku reportérky Fox News Neily Cyvutové, zda by se měla sestřelovat ruská letadla, že ne, ale poté pokračoval tvrzením, že by pro tento účel vyzbrojil syrské povstalce.

„Mohli bychom udělat to, co jsme před mnoha lety učinili v Afghánistánu, dát těm chlapům schopnost sestřelit ty letouny, které jim zařízení umožní,“ prohlásil McCain s tím, že svobodná syrská armáda by mohla sestřelovat letadla, „stejně jako to dělali Afghánci při ruské invazi do Afghánistánu.“

Americký senátor John McCain Foto: AFP
Americký senátor John McCain Foto: AFP

McCain se odvolává na to, jak Spojené státy vyzbrojovaly islámské extremisty v roce 1970, což byla politika, která vedla k vzestupu Talibanu, Al-Kájdy, Muslimského bratrstva a Usáma bin Ládina.

Americký senátor McCain je zásadně proti ruskému bombardování cílů Islámského státu, jelikož věří, že Moskva používá toto vysvětlení jako záminku k útokům proti Amerikou podporovaným povstaleckým silám, které se snaží svrhnout prezidenta Bašára Asada.

I když rebelové údajně bojovali proti Islámskému státu, existuje mnoho případů, kdy členové syrské svobodné armády (FSA) a další členové džihádistických skupin předali své zbraně přidruženým skupinám Al-Kájdy a v některých případech se dokonce připojili k Islámskému státu. FSA byla také obviněna z řady válečných zločinů, z nichž jsou některé na stejné úrovni jako zločiny Islámského státu.

McCain také odkázal na tvrzení, že ruské nálety připravily o život několik civilistů, i když Moskva tyto informace zásadně odmítá. Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov potvrdil, že „ruské bojové letouny nepoužily zbraně na civilní infrastrukturu ani ne její okolí.“

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova prohlásila, že mezi západními sdělovacími prostředky dokonce kolovaly falešné fotografie mrtvých civilistů za účelem napadat Moskvu.

Ruské taktické bombardéry Suchoj Su-24 údajně zasáhly osm cílů Islámského státu, včetně klíčových koordinačních center v hornatých oblastech, které byly zcela zničeny.

 

 

InfoWars/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “McCain: Vyzbrojte syrské rebely, aby sestřelovaly ruská letadla nad Sýrií

  • Tohodle umanutýho kreténa měli Vietnamci v tý díře nechat na věky.

  • Ježiš McCain, rychle pryč. Jeden z mála US dědků, který dokaže valit ještě větší blbosti než Obama.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*