McCain hrozí Severní Koreji „vyhynutím“

McCain hrozí Severní Koreji „vyhynutím“

Americký republikánský senátor John McCain varoval severokorejského vůdce Kim Čong-una před útokem na Ameriku a její spojence a prohlásil, že tato agresivita povede k „vyhynutí“ země východní Asie.           

Washington se musí „ujistit, že Kim Čong-un ví, že pokud bude jednat agresivně, cena bude jejich vyhynutí,“ řekl McCain pro kanál CNN.

Šéf komise pro ozbrojené síly Senátu prohlásil, že Washington by měl posílit obranu proti raketám v Jižní Koreji a zároveň vyvíjet větší tlak na Čínu, aby byl zastaven rozvoj jaderných zbraní a balistických raket Severu.

Řekl také, že administrativa Donalda Trumpa by měla začít zvažovat rozmístění jaderných zbraní na Korejském poloostrově.

„Ministr (Jižní) korejské obrany jen před pár dny vyzval k umístění jaderných zbraní s tím, že by „tato výzva měla být vážně zvážena.“Jihokorejský ministr obrany Song Young-moo uvedl, že on a jeho americký protějšek James Mattis již diskutovali o nasazení jaderných zbraní na jihu, což by bylo první takové nasazení za více než 25 let.

Ministr také vyzval Washington, aby přesunul na ostrov „strategická zařízení“, jako jsou americké letadlové lodě, jaderné ponorky a bombardéry B-52.

McCainovi se tato myšlenka zamlouvala a uvedl, že USA potřebují další obklíčení Severu rozšířením své vojenské přítomnosti v regionu.

Arizonský republikán se pak obrátil na Čínu a obvinil Peking, že nečiní dost, aby zastavila Severní Koreu, problém, který podle McCaina mají USA vyřešit tím, že vyvinou ekonomický tlak na čínskou vládu.

„Také si myslím, že musíme říci Číňanům, že to ublíží Spojeným státům pokud přijdeme s vámi o nějaký obchod, ale teď vám říkám, že se bude muset něco změnit,“ řekl McCain.

Trumpova administrativa již projevila nespokojenost s Čínou, hlavním obchodním partnerem Severu tím, že uložila sankce proti některým čínským finančním institucím.

McCain, který byl nedávno diagnostikován rakovinou mozku, řekl CNN, že jeho onemocnění je „velmi zlé“, ale je „přesvědčen, že se uzdraví“.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu John McCain Foto: PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “McCain hrozí Severní Koreji „vyhynutím“

  • Nejvetsi valecny stvac v USA, podporujici Deep State ve vyvolani 3. svetove valky. Sam jako pilot stihacky vystrelil raketu na letadlovou lod USA a znicil nekolik letadel a poskodil lod. Ve Vietnamu bombardoval mesta a vesnice a zabil spoustu lidi. Byl sestrelen a stravil leta ve vezeni. Bohuzel ho Vietnamci pustili domu. Tenhle valecny zlocinec je stale aktivni, ackoliv jeho mozek prorusta rakovina, jako jeho celou zem, ovladanou zlocinci, rasismem a fasismem, kteremu rikaji demokracie.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*