Masakr v Berlíně je pro Německo jen dopravní nehoda. Žádné odškodnění

Masakr v Berlíně je pro Německo jen dopravní nehoda. Žádné odškodnění

Itálie: Rodiče dívky, kterou zmasakroval nákladním autem Anis Amri při berlínském útoku, vypovídají: „Pro Němce to byla jen autonehoda, nemáme žádný nárok na odškodné.“ Celkem 12 obětí. Soustrast z Berlína až 8 týdnů po útoku.

Masakr v Berlíně, který se stal 19. prosince 2016, kdy Anis Amri zabil 11 lidí nákladním automobilem, tím že do nich úmyslně vjel na vánočním trhu, to byla jen „nehoda“. 1 člověk byl navíc zastřelen.

Výpověď rodičů 31 leté dívky jménem Fabrizia Di Lorenzo ze Sulmona (Pescara), která je mezi oběťmi. „Jsou necitliví, nepřítomní, neorganizovaní, neschopní“, takto se tito rodiče vyjádřili o Německu poté, co se dozvěděli, že zákon z roku 1985 vylučuje náhradu škody způsobené obětem násilných trestných činů spáchaných “ motorovým vozidlem nebo přívěsem.“ Přesně to se stalo 19.prosince minulého roku.

Berlín. Masakr na vánočních trzích dne 19.12.2016 (ilGiornale)
Berlín. Masakr na vánočních trzích dne 19.12.2016 (ilGiornale)

Matka oběti o Německé vládě uvedla, že je prakticky nepřítomná, když opomene policistku, která jí bez jediného slova brala vzorek DNA, tak nikdy nebyli nikým kontaktováni. Nikdo jim nedal tlumočníka, nikdo se o ně nepostaral. S pomocí přátel dcery, kteří mluví německy, se museli neustále vyptávat, naléhat. Německá vláda se takto chovala i k ostatním rodinám, včetně těch německých. Dále také připomněla, že první kontakt ze strany německých úřadů po masakru byl až 17.února, kdy je Joachim Gauck přijal v Berlíně. Prezident Německé spol. republiky byl tehdy donucen k omluvě rodinám obětí, které si stěžovali na Německo jako na zemi „neefektivní a neschopnou navzdory tomu jak prezentuje svoji image v mezinárodní sféře.“

Realita dnešního dne je ta , že rodiny : 11 obětí , které Amri zasáhl vozem, nedostanou od státu odškodnění. Pro ně bude německý fond (kde je celkem 7,5 milionu, které mají být rozděleny s jinými obětmi nehod na silnicích), zatímco budou kompenzováni příbuzní polského řidiče, kterého zabil Amri pistolí.

„Jak se může srovnávat to co se stalo s běžnou autonehodou?“ – rozhořčila se Fabriziina matka – „Cítíme se podvedeni těmi, kteří nechtějí uznat, že udělali chybu a nechtějí, aby se zabránilo tomu, aby se to neopakovalo v budoucnosti „.

http://www.ilgiornale.it/news/mondo/strage-berlino-incidente-stradale-e-fabrizia-niente-1369652.html
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*