Mark Zuckerberg zdvojnásobil velikost svých nemovitostí na Havaji

Mark Zuckerberg zdvojnásobil velikost svých nemovitostí na Havaji

Generální ředitel společnosti Facbook Mark Zuckerberg a jeho žena Priscilla Chanová téměř zdvojnásobili své kontroverzní pozemky na Havaji.

Manželé, kteří již vlastní 700 akrů plážového panství v Kauai, koupili sousední 600 akrový pozemek za 53 milionů dolarů, což pravděpodobně ještě více rozzuří jeho ostrovní kritiky.

Zuckerberg, který začal skupovat kusy ostrova v září 2014, přidal podle Pacific Business News další pozemky 19. března.Tento krok následuje po petici, kterou podepsalo více než milion lidí, jež požaduje zákaz jeho „kolonizace“ rajského ostrova.

Nákup, který zahrnuje pozemky vedoucí k Larsenově pláži, nezahrnuje přístupovou cestu k pláži, která je ve vlastnictví kraje, a zůstává přístupná veřejnosti.

Generální ředitel Facebooku koupil pozemek prostřednictvím společnosti LLC registrované v Delaware, jejímž členem je společnost Square Seven Management LLC se sídlem v San Francisku. Square Seven spravuje správce majetku Iconiq Capital LLC, jehož je Zuckerberg klientem.

Zpráva dodala, že Zuckerberg začal majetek Kauai shromažďovat v roce 2014, když od kalifornské investiční firmy Falko Partners koupil 357 akrů půdy Kahuaina Plantation. Poté generální ředitel Facebooku koupil od zesnulého havajského prodejce aut Jamese Pfluegera dalších 384 akrů a v roce 2018 přidal dalších téměř 750 akrů.

Zuckerbergovy subjekty také získaly tituly k desítkám menších parcel ve větších parcelách, kterým se říkalo kuleanské pozemky, dodává zpráva.

Manželé údajně na pozemcích stavějí obytné a zemědělské stavby, které se využívají k hospodaření.

Ze stavebních povolení, jejichž celková výše přesahuje 83 milionů dolarů, vyplývá, že největším povolením byla v roce 2018 žádost o jednočlenný rodinný dům o rozloze 57 059 metrů čtverečních, který zahrnuje propojenou vedlejší budovu nebo obydlí s celkem osmi ložnicemi, devíti plnými koupelnami a šestnácti polovičními koupelnami.

„Rozhodnutí poskytuje Waioli finanční možnosti, aby mohl pokračovat v naší kritické ochranářské a historické práci a zajistit, že kulturní historie Kauai bude v komunitě sdílena i v dalších letech,“ řekl prezident Waioli Corp. Sam Pratt.

Waioli je nezisková organizace založená členy Kauaiovy rodiny Wilcoxových, kteří jsou potomky misionářských učitelů Abnera a Lucy Wilcoxových z éry Havajského království.

Pratt dodal, že Waioli si Zuckerberga a Chana vybrala poté, co viděl jejich „věnování se v průběhu let ochraně půdy, ochraně původních druhů a práci na zachování přírodních krás Kauai“.

„Víme, že tato půda zůstane v jejich důvěryhodných rukou a že Mark a Priscilla budou jednat jako zodpovědní správci Lepeuli dnes i v budoucnu,“ řekl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*