Marine Le Penová čelí obvinění za podněcování k rasové nenávisti

Marine Le Penová čelí obvinění za podněcování k rasové nenávisti

Vůdkyni Národní fronty (FN) a jednu z nejoblíbenějších francouzských političek dnešní doby Marine Le Penovou čeká v průběhu měsíce soudní proces. Le Penová se bude před porotou zodpovídat z jejich proti-islámských vyjádření, informoval britský server Dailymail

V prosinci roku 2010 Le Penová přirovnala před svými fanoušky muslimské pouliční motlitby k okupaci Francie nacisty během druhé světové války.

„Jistě, dochází k tomu bez tanků a bez vojáků, ale i přesto je to okupace a týká se to obyvatel,“ citovaly německé média její kontroverzní výrok krátce předtím, než vystřídala ve vedení Národní fronty svého otce Jeana-Marieho Le Pena, se kterým nenachází stejnou notu.

Vůdkyně francouské Národní fronty Marine Le Pen  Foto: AFP
Vůdkyně francouské Národní fronty Marine Le Pen Foto: AFP

Slova francouzské političky vyvolaly v zemi velké pobouření, které vedly prokuraturu k jejímu vyšetřování pro podezření z podněcování k rasové nenávisti.

Evropský parlament v létě roku 2013 vyslechl tehdejší europoslankyni a zbavil jí poslanecké imunity, aby tak uvolnil cestu pro její formální obvinění a postavení před soud.

Le Penová již ve francouzských médiích deklarovala, že se samozřejmě v soudní síni objeví osobně s tím, že si nenechá ujít podobnou příležitost.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Marine Le Penová čelí obvinění za podněcování k rasové nenávisti

  • Pani Marine Le Pen se ve svem vyjadreni pouze postavila k zalostnemu stavu soucasne Francie,verim,ze ji soudni stihani nijak neublizi ale naopak ji politicky vynese do nejvyssich pater.Za svou odvahu a pravdomluvnost si zaslouzi velke uznani!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*