Manipulace voleb je jedinou šancí pro Porošenka, jak může vyhrát volby

Manipulace voleb je jedinou šancí pro Porošenka, jak může vyhrát volby

Nikolaj Patrušev uvedl, že Ukrajinci dlouhou dobu vědí, že nadcházející volby nebudou ani svobodné, ani spravedlivé.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko má téměř nulovou šanci na vítězství v prezidentských volbách na Ukrajině, takže volební manipulace je jeho jedinou možností, jak zůstat u moci, informoval ruský tajemník Rady bezpečnosti Nikolaj Patrušev v rozhovoru s deníkem Komsomolskaja Pravda.„Jak ukazují průzkumy, Porošenko nemá dostatečnou volební podporu, jeho šance na legitimní znovuzvolení jsou téměř nulové. Ukrajinci nevěří, že by stávající prezident a jeho vnitřní kruh dokázali překonat hlubokou politickou a hospodářskou krizi země,“ uvedl Patrušev. „Porošenkova jediná naděje je rozšířené použití padělaných a špinavých politických technologií“.

Tajemník uvedl, že samotní Ukrajinci již dlouhou dobu vědí, že nadcházející volby nebudou svobodné ani spravedlivé.

„Příslušné vládní agentury Ukrajiny již obdržely a stále dostávají stovky stížností na porušování pravidel, které byly zaregistrovány během volební kampaně,“ uvedl.

„Znovuzvolení Porošenka by prohloubilo rozkol ve společnosti a samotné Ukrajiny,“ pokračoval ruský bezpečnostní úředník. „Stávající vláda již záměrně zabránila volit miliónům Ukrajinců žijících v naší zemi společně s obyvateli (samozvaných republik) Doněcko a Luhansko, které mimochodem Kyjev i nadále považuje za občany Ukrajiny. A proto byly vytvořeny podmínky pro manipulaci s hlasováním, což přinese Porošenkovi požadovaný výsledek.“

Patrušev uvedl, že odmítnutí Ukrajiny vydat akreditaci ruským pozorovatelům, včetně Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva (ODIHR) OBSE, by mělo být považováno za součást tohoto procesu, protože ruští pozorovatelé „nikdy nepřimhouří oko, na rozdíl od západních spojenců“.

Patrušev dále uvedl, že Porošenko se slepě řídí pokyny ze Spojených států a Evropské unie, takže Západ by rád viděl, že bude opět zvolen.

„Západ nemá zájem o fakt, že během čtyř let jeho prezidentství velká část obyvatelstva Ukrajiny zchudla, zatímco milióny občanů opustily zemi při hledání lepšího života,“ uvedl a dodal, že úřadující kyjevská vláda učinila malý pokrok při řešení občanského konfliktu na východě země.

„Kvůli tomu, aby se u moci zachovala protiruská vláda, Západ záměrně zakrýval oči před nárůstem neonacismu na Ukrajině, který se doslova stal ideologií podporovanou státem,“ uvedl Patrušev.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*